19 Юли 2025събота15:32 ч.

Рекорден добив на зърно - над 4.7 млн. тона

/ брой: 182

автор:Веселка Венкова

visibility 2880

Около 4,7 млн. тона е прибраното зърно, което е рекорден добив за последните осем години, съобщи министърът на земеделието Димитър Греков. Той отбеляза, че по качествени показатели реколтата също е добра, като 65.41% от ожънатата пшеница от новата реколта е с много високи хлебопекарни качества.
Произведени са още 328 000 т рапица, увеличава се и добивът на ръжта - 13 238 т, очаква се и силна реколта от царевица и слънчоглед, посочи министър Греков. По думите му, "кампания 2013 г. е с изпреварващ темп спрямо предходната през 2012 г." По-високите добиви през тази година се дължат на приложената добра агротехника, на добрите климатични условия и на използването на прогресивни български сортове, каза министър Греков. Според него суровината, която се изнася, не е най-ефективният начин за печалба. Част от тази суровина задължително трябва да се включва в други сектори като животновъдство и в производството на храни, смята министър Греков.
 

С 14% повече са банкрутите на фирми у нас

автор:Дума

visibility 692

/ брой: 131

Чуждите инвестиции нарастват с 47 на сто

автор:Дума

visibility 654

/ брой: 131

Сред първите в ЕС сме по поскъпване на имотите

автор:Дума

visibility 700

/ брой: 131

Испания има полза от мигрантите

автор:Дума

visibility 642

/ брой: 131

Украйна ще мобилизира и мъже над 60 години

автор:Дума

visibility 679

/ брой: 131

Четири държави отказаха да купуват оръжие от САЩ

автор:Дума

visibility 630

/ брой: 131

Накратко

автор:Дума

visibility 583

/ брой: 131

Касапинът на протест

автор:Александър Симов

visibility 677

/ брой: 131

Трагедията мигранти

автор:Таня Глухчева

visibility 653

/ брой: 131

Силата на корените ни вдъхновява

автор:Ина Михайлова

visibility 759

/ брой: 131

За какво ЕС ще изхарчи 2 трилиона евро... Евентуално

автор:Дума

visibility 642

/ брой: 131

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ