26 Март 2026четвъртък16:08 ч.

Регионалният министър настоя за ускоряване на строителството на пътя Мездра-Ботевград

/ брой: 41

автор:Дума

visibility 7546

Министърът на регионалното развитие Иван Иванов събра на среща представители на ръководствата на АПИ и на фирмите, ангажирани със строителството на пътя Мездра-Ботевград.
„Безбройни са оплакванията от граждани, кметове, народни представители и превозвачи. Търпението на всички е изчерпано. Това е приоритетен път и настоявам работата по него да се активизира, за да има значителен напредък и ясен план“, заяви Иванов.
Представителите на пътностроителните фирми обясниха, че има над 2 години забавяне поради административни и политически причини, а допълнително затруднение е и сложната геология на трасето. Проблемите бяха обобщени като административни и финансови.
Административните въпроси по този казус се движат с абсолютен приоритет от встъпването на това правителство, а финансовите действия ще бъдат ясни след приемането на бюджета, подчерта министър Иванов и се ангажира да подпомогне процеса в комуникация с институциите, които имат отношение по процедурите и по-бързото придвижване на нужната документация. През следващата седмица министър Иванов ще инспектира на място напредъка на участъка.
Междувременно в комисията по регионална политика в парламента, където бе обсъждан бюджетът за 2025 г., министър Иванов обясни, че за изграждането на магистрала "Хемус", необяснимо по какви причини, са пропиляни четири години.

Кабинетът се опълчи на НС за антикризисните мерки

автор:Дума

visibility 554

/ брой: 56

Осигуряват оригинални части от Русия за АЕЦ "Козлодуй"

автор:Дума

visibility 547

/ брой: 56

Левият блок спечели изборите в Дания

автор:Дума

visibility 524

/ брой: 56

Осъдиха мъжете, крили оръжия на "Хамас" у нас

автор:Дума

visibility 498

/ брой: 56

Дрон се блъсна в комин в Естония

автор:Дума

visibility 523

/ брой: 56

Накратко

автор:Дума

visibility 455

/ брой: 56

Прогресивно фентъзи

автор:Александър Симов

visibility 489

/ брой: 56

Справедлива България е възможна

автор:Дума

visibility 490

/ брой: 56

Дезинформация дебне отвсякъде

автор:Николай Милчев

visibility 470

/ брой: 56

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ