Европейският шампион Реал Мадрид се класира за финала на Световното клубно първенство, след като разгроми с 4:1 първенеца на Африка - египетския Ал Ахли, в Рабат във втория полуфинал от турнира. Родриго (28) удари рамката на египетската врата, но после Винисиус (42) и Федерико Валверде (46) вкараха по един гол в края на първото и началото на второто полувреме и осигуриха комфортна преднина за Кралския клуб. Ал Ахли се върна в мача след гол от дузпа на Али Маалул (65). Лука Модрич (87) пропусна 11-метров наказателен удар, но Родриго (90+2) и Серхио Арибас (90+8) оформиха крайния резултат в добавеното време. Арабският тим остави добри впечатленият и създаде немалко възможности, но в крайна сметка класата на испанския и европейски шампион си каза думата.
На финала Реал ще се изправи срещу саудитския Ал-Хилал, който поднесе изненадата в другия полуфинал, отстранявайки първенеца на Южна Америка - бразилския Фламенго с 3:2.
В събота от 17.30 ч. Фламенго играе с Ал Ахли за бронзовите медали в турнира, а от 21.00 ч. е финалът Реал М - Ал-Хилал. И двата мача са на стадион "Принц Мулай Абдулах" в Рабат.