09 Май 2024четвъртък16:53 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Работодателите пак бойкотираха тристранката за минималната заплата

/ брой: 240

автор:Дума

visibility 296

Четирите национално представителни работодателски организации - КРИБ, БСК, БТПП и АИКБ, отказаха да присъстват на вчерашния Национален съвет за тристранно сътрудничество, посветен на минималната заплата за 2020 г. От страната на бизнеса присъстваха само представители на Съюза за стопанска инициатива (ССИ), който не членува в Асоциацията на организациите на българските работодатели и беше регистрирана от правителството въпреки противопоставянето на останалите работодателски организации. От ССИ се обявиха против административното повишение на минималната заплата от 560 на 610 лв. и така социалните партньори не постигнаха съгласие за повишението на минималното възнаграждение. 

Икономическият съветник на КТ "Подкрепа" Ваня Григорова обяви, че подкрепя повишаването на минималната заплата. Тя обясни, че макар правителството да полага усилия да повишава минималния праг, сред компаниите се наблюдава тенденция все повече служители да бъдат назначавани на минималната заплата, като по този начин покупателната им способност се влошава, а разликата между минималната и средната заплата се стопява.

Главният икономист на КНСБ Любен Томев също приветства ръста на минималната заплата, тъй като според него това ще има стимулиращ ефект върху работната сила. Томев припомни, че за трета година не може да се постигне съгласие с работодателите за механизъм за определяне на минимална заплата.

Защитихме хората с реални действия

автор:Дума

visibility 95

/ брой: 85

"БСП за България" с № 24 за изборите

автор:Дума

visibility 86

/ брой: 85

БСП постигнахме конкретни резултати за хората в 49-ото НС

автор:Дума

visibility 111

/ брой: 85

Бивша манекенка пое шефското място на фонд "Земеделие"

автор:Дума

visibility 91

/ брой: 85

Розоберът подрани заради топлото време

автор:Дума

visibility 96

/ брой: 85

"Райънеър" започва да лети до пет нови дестинации

автор:Дума

visibility 103

/ брой: 85

Сърбия и Китай засилват сътрудничеството си

автор:Дума

visibility 100

/ брой: 85

6 страни от ЕС зачели иногурацията на Путин

автор:Дума

visibility 106

/ брой: 85

"Алтернативата" е опасна за демокрацията

автор:Дума

visibility 93

/ брой: 85

Накратко

автор:Дума

visibility 74

/ брой: 85

Фашизъм в действие

автор:Александър Симов

visibility 87

/ брой: 85

Жестоката реалност

visibility 94

/ брой: 85

Пари връщате ли?

автор:Таня Глухчева

visibility 87

/ брой: 85

Късата памет на историята

автор:Боян Бойчев

visibility 98

/ брой: 85

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ