18 Юни 2024вторник04:41 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Работодателите и синдикати не харесаха правилника на Закона за хората с увреждания

автор:Дума

visibility 83

Всички работодателски организации се въздържаха от подкрепа на Правилника за прилагане на Закона за хората с увреждания. Това стана ясно по време на Националния съвет за тристранно сътрудничество (НСТС), на който бе обсъден проектът на постановление на Министерския съвет за приемане на Правилника за прилагане на Закона за хората с увреждания.

От Асоциацията на индустриалния капитал (АИКБ), Българската стопанска камара (БСК), Българската търговско-промишлена палата (БТПП), Съюза за стопанска инициатива (ССИ) и КРИБ се въздържат от подкрепа на Правилника.

Според председателят на АИКБ Васил Велев правилникът не може да излекува недъзите на самия закон, пише news.bg. По думите му работодателите трябва да бъдат подкрепяни в наемането на хора с увреждания, а не да им бъдат налагани санкции.

Според председателя на БСК Димитър Бранков методиката за оценка на потребностите да бъде извършена по по-компетентен начин. От БТПП считат, че така разписаните мерки не отговарят на сложните и многообразни пазарни отношения в страната.

От КТ "Подкрепа" заявиха, че също ще се въздържат от подкрепа на Правилника за прилагане на Закона за хората с увреждания, тъй като не са съгласни с чл. 32 на правилника. Ваня Григорова от синдикалната организация посочи, че този член дава възможност за прехвърляне на задълженията за изпълнението на квотите от един работодател на друг. Целта според КТ "Подкрепа" е интеграция на хората с увреждания във всички сектори и премахване на ярката дискриминация на хората с увреждания.

Над 115 млн. лв. загуби заради тръбите на парното в София

автор:Дума

visibility 365

/ брой: 112

Лошо време и изгубен багаж - проблем № 1 за туристите

автор:Дума

visibility 411

/ брой: 112

Шести блок пак спря за авариен ремонт

автор:Дума

visibility 378

/ брой: 112

EИБ ще ни консултира за новите ПАВЕЦ

автор:Дума

visibility 333

/ брой: 112

Путин не изключи преговори с Киев

автор:Дума

visibility 386

/ брой: 112

250 000 срещу крайната десница във Франция

автор:Дума

visibility 390

/ брой: 112

Консерваторите се сриват на Острова

автор:Дума

visibility 390

/ брой: 112

Накратко

автор:Дума

visibility 330

/ брой: 112

Добро начало

автор:Александър Симов

visibility 421

/ брой: 112

Триумфът на етническата партия: защо и как се случи?

автор:Велизар Енчев

visibility 606

/ брой: 112

Преврат в БСП няма

visibility 333

/ брой: 112

Датата - 17.06.2024 г.

автор:Дума

visibility 335

/ брой: 112

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ