12 Август 2026сряда03:05 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Протестите в САЩ стават по-мирни

/ брой: 105

автор:Дума

visibility 1271

Протестите в САЩ продължават, но вече са далеч по-мирни от предишните дни, предадоха медиите. Във Вашингтон няколкостотин души демонстрираха пред Белия дом и Конгреса в сряда вечерта, въпреки комендантския час. Те бяха спрени от силите за сигурност, но до сблъсъци не се стигна. По-късно голяма част от протестиращите се разотидоха. 

Военния министър Марк Еспър бе решил в сряда да изтегли армейските части, разположени около столицата, но след като бе привикан в Белия дом, отмени решението си. Преди това Еспър заяви, че е против военните да бъдат използвани за потушаване на безредиците, но Тръмп окачестви изявлението му като "слабост". Все пак президентът все още разчита на Националната гвардия за омиротворяване на вълненията.

Над 58% от българите купуват дрехи втора употреба

автор:Дума

visibility 689

ЕС ще забрани вноса на бразилско говеждо месо

автор:Дума

visibility 989

АЕЦ "Козлодуй" работи по график

автор:Дума

visibility 715

Пшеницата в Добруджа е с по-високи добиви

автор:Дума

visibility 977

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ