21 Февруари 2026събота22:48 ч.

Протест на работещи в "Неохим"

/ брой: 194

автор:Дума

visibility 961

Работници от химическото предприятие "Неохим" в Димитровград, членове на четирите синдиката, излизат на организиран от тях протест днес. Работниците ще протестират в защита на работните си места, след обявявани съкращения от ръководството поради влошено финансово състояние на дружеството. Синдикатите настояват да не се предприемат съкращения до изясняване на ситуацията с цената на природния газ, която е една от основните суровини в производството на торовия завод.

В завода работят малко над 850 души, по информация на прокуриста на завода от юни месец тази година, а в момента плановете, по непотвърдена информация, са да бъдат освободени от работните си места около 200 служителя. По информация от медиите в момента вече е в ход процедура по съкращения в предприятието. Синдикалистите призовават за подкрепа цялата димитровградска общественост, както и бивши работници в предприятието.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 3200

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 4631

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 3897

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 4256

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 2817

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 4695

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 4509

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 4434

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 4941

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 3549

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ