14 Ноември 2025петък15:44 ч.

Пролетното почистване? Ми то е много лесно

/ брой: 104

visibility 2862

Алберт Цвайнщаин

Пролетта, братя и сестри, най-после дойде. Време е за пролетно почистване. Откъде да започнем и как да започнем?
Първо, намерете един чувал, по възможност - по-голям. Второ, огледайте дома си. Най-разумно е да за влезете първо в кухнята...
Какво е това? Тостер! Служи за препичане на филийки! Нима ви е нужен такъв уред? Категорично не! Особено при предстоящото поскъпване на хляба! Всички знаят, че препеченият хляб излишно възбужда апетита. Хвърлете тостера в чувала, без да се замисляте!
Друго - какво?
Огледайте, огледайте внимателно! Тиган? Според лекарите през тигана минава най-прекият път към язвата. А според икономистите - към фалита. Това ненаситно чудовище непрекъснато ще иска от вас да му осигурявате яйца, олио, картофи, риба-цаца и други разоряващи ви артикули. Разделете се с него без емоции! Запратете го в чувала, нека прави компания на тостера!
Огледайте се още веднъж!
Какво виждате? Микровълнова фурна! Ужас! Чумата на двайсетия и двайсет и първия век! Според последните научни изследвания рискът от ракови заболявания се увеличава с шестдесет и осем процента от това, че гледате микровълнова фурна и няма какво да сложите в нея! В чувала! Моментално в чувала!
Да видим какво друго е излишно?
Ама разбира се! За какво са ви тези вилици, лъжици, супници, салатиери, чинии, тави, чаши и черпаци?! Остатъци от миналото! Неми свидетели на времето, когато парите са ви стигали от аванс до заплата и от заплата до аванс! Затворете тази мрачна страница! Сложете ги в чувала, но внимателно - някои от тях са чупливи! Какво остана? Май почти нищо! Прекрасно! Вашата кухня вече е почистена!
А сега - най-важният съвет! Вземете чувала с излишните ви вещи и го занесете на битака. Там за него, при добър късмет, ще получите около пет лева. Горепосочената сума можете да инвестирате в двойка кебапчета и в билет за градския транспорт - тоест, да съчетаете полезното с приятното. Желая ви успех!
В следващия брой ще ви обясня как да почистите спалнята си.
А след година и половина ще ви обясня и как да почистите парламента си.

Кабинетът одобри бюджета за 2026 г.

автор:Дума

visibility 1427

/ брой: 214

Тежките ремонти на магистралите приключват

автор:Дума

visibility 1526

/ брой: 214

България с най-голям спад на производството

автор:Дума

visibility 1570

/ брой: 214

Не се презапасявайте с гориво

автор:Дума

visibility 1514

/ брой: 214

Планираният бюджет на ЕС е най-големият

автор:Дума

visibility 1180

/ брой: 214

Безредици в мигрантски център до България

автор:Дума

visibility 1474

/ брой: 214

Киев удари със своя далекобойна ракета

автор:Дума

visibility 1476

/ брой: 214

Накратко

автор:Дума

visibility 1362

/ брой: 214

Град като паркинг

автор:Александър Симов

visibility 1374

/ брой: 214

У нас все парите са важни

автор:Таня Глухчева

visibility 1449

/ брой: 214

Има правен вакуум за сградната инсталация при парното

visibility 1444

/ брой: 214

Казахстан - пример за традиция и отвореност към света

автор:Дума

visibility 1525

/ брой: 214

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ