07 Март 2026събота14:25 ч.

Няколко думи

Проблемът си е наш

/ брой: 111

автор:Таня Джаджева

visibility 2987

Никакъв проблем с позорния запис няма Бойко Борисов. Никакъв. Нито морален, нито юридически, нито личностен.

Той да не би да не знае, че е прост, арогантен, вулгарен циник? Знае. И се гордее. Цвета Караянчева да не би да не знае какво мисли той за нея? Знае. И си наляга парцалите. Ма първа била в държавата. Трае. И целува ръка, когато я допуснат.

В Европейския съюз да не би да не виждат с какъв примат общуват? Виждат. Ама той такъв им е удобен, такъв си го отгледаха. И именно такъв им трябва. Любопитно четиво биха били сега грамите на европосланиците, които по задължение трябва да разкажат на министерствата си какво нещо е българският премиер. Горките, как ли ще пресъздадат сюжета за онова, дето се набутало там и се върти... С двеста.

Не, Борисов няма проблем. Него не го е и срам. Не би могло. Той е това. Затова му е леко и да се кръсти пред камерите, че стотинка не е взел, и да се кълне публично, че неговият глас не е негов. Всевластен примат скрупули няма.

Проблемът е наш. На всички. И срамът е за нас. И колективният позор - също. Ама, както се казва, късно е вече за китка. Единайсета година го живеем това. Мълчим. Търпим.

Защо да не ни такова? С двеста.

САЩ пренасят войната навътре в Иран

автор:Дума

visibility 1409

/ брой: 42

Северна Европа с общ план за евакуация

автор:Дума

visibility 1166

/ брой: 42

Съдия нареди Тръмп да върне парите от митата

автор:Дума

visibility 1302

/ брой: 42

Накратко

автор:Дума

visibility 1079

/ брой: 42

Полет над гюрово гнездо

автор:Александър Симов

visibility 1288

/ брой: 42

„Няма страшно“!

visibility 1118

/ брой: 42

Първо народът

автор:Таня Глухчева

visibility 1229

/ брой: 42

Смелите първи българки

автор:Аида Ованес

visibility 1243

/ брой: 42

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ