18 Юли 2025петък02:46 ч.

Преговорите с Турция за превозите вървят трудно

/ брой: 113

автор:Дума

visibility 58

Преговорите с турската страна за уреждането на проблема с превозвачите, който периодично избухва заради броя разрешителни, вървят трудно. Причината е, че исканията на българските и турските превозвачи са диаметрално противоположни и към момента няма сближаване в позициите на двете страни. Без компромис от двете страни няма как да има резултат, заяви вчера министърът на транспорта Данаил Папазов. В момента преговорите се водят между министерствата на транспорта на България и Турция. Целта е да се изработи документ и на неговата основа да се намери решение на работно ниво със съответните браншови организации.
Принципно и Турция, и България искат либерализация на превозите. Ние обаче искаме пълна либерализиране, т.е. на абсолютно всички превози, докато турците не са съгласни за превози от и за трети страни, каза Папазов. По думите му южните ни съседи искат само двустранните разрешителни да бъдат либерализирани. Отделно Турция настоява за премахване на транзитните такси. Това е недопустимо за българската страна, тъй като ще намали приходите в бюджета, посочи Папазов. Транзитната такса през българска територия за турските тирове е 43 евро.

Средствата по ПВУ за саниране са спасени

автор:Дума

visibility 746

/ брой: 130

Словакия пак блокира санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 812

/ брой: 130

Джорджеску остава под съдебен контрол

автор:Дума

visibility 740

/ брой: 130

Париж отменя два официални празника

автор:Дума

visibility 801

/ брой: 130

Пекин стопля отношенията с Брюксел

автор:Дума

visibility 716

/ брой: 130

Възможности

автор:Александър Симов

visibility 780

/ брой: 130

Ах, леглото

автор:Аида Паникян

visibility 781

/ брой: 130

Пълен батак при хранилището за ядрени отпадъци

visibility 753

/ брой: 130

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ