02 Март 2026понеделник18:56 ч.

Правителството оценено с "тройка"

/ брой: 41

автор:Дума

visibility 768

Гражданите оценяват работата на кабинета "Борисов 3" за януари със среден 3,26, показва последното проучване на агенция "Медиана". Според созиолозите ниската оценка се дължи на несправянето с коронакризата и заразата, хаоса с ваксинирането и силното желание за промяна във властта. 51% от избирателите не искат ГЕРБ да управлява повече, само 21 на сто ги искат още във властта, сочи допитването. 

Гласовете за промяна обаче са силно разпръснати, докато привържениците на статуквото са плътно обединени около ГЕРБ и силно мотивирани да гласуват, отбелязват анализаторите. Засега основната опозиционна формация БСП не може да се възползва от нарасналия негативизъм към управлението. 

Засега само 4 партии влизат в парламента: ГЕРБ с 27,5%, БСП - 24,2%, "Има такъв народ" - 15,2% и ДПС с 10,7%. Още 4 формации имат реални шансове да преодолеят 4-процентовата бариера: "Изправи се! Мутри вън!" - 5%, "Демократична България" - 4,2%, ВМРО - 4% и коалицията НФСБ-Воля - 3,1%. От изборната активност обаче зависи дали парламентът ще е 4 или 8-партиен. Засега 61% заявяват, че твърдо ще гласуват, 22% се колебаят, а над половин милион гласоподаватели още не са избрали за кого. Каква част от хората ще се явят пред урните ще зависи от пандемичната ситуация към датата на вота.

Въоръжени от САЩ опитаха да "проникнат"

автор:Дума

visibility 9870

/ брой: 40

Сръбският "Лидл" купува млякото на фермерите

автор:Дума

visibility 9890

/ брой: 40

Китай призова Германия към споделено бъдеще

автор:Дума

visibility 9715

/ брой: 40

Благословени с беззаконие

автор:Ина Михайлова

visibility 5155

/ брой: 40

За "борбата с мафията"

visibility 10081

/ брой: 40

Куба не се предава

автор:Таня Глухчева

visibility 10399

/ брой: 40

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ