25 Февруари 2026сряда23:53 ч.

Калоян Паргов:

Правителството бяга от проблема със софийския боклук

/ брой: 46

автор:Павлета Давидова

visibility 3689


Правителството отказва да се намеси с решение  за софийския боклук въпреки обещанията на бившия столичен кмет и настоящ премиер Бойко Борисов. Така общинският съветник от БСП Калоян Паргов коментира един от най-наболелите проблеми за софиянци на среща с членове на БСП от район "Оборище" във вторник вечер.
Милиони левове изтичат като наем на депа в други градове и за транспортните услуги на сметоизвозващите фирми, предупреди социалистът. Той каза, че предишното правителство прие метрото и завода за отпадъци като приоритет и на държавата, но въпреки обещанията си Бойко Борисов така и не направи нищо по въпроса. Паргов напомни, че тази година МС взе решение държавата да плати в случай, че ЕК не отпусне пари за метрото. Правителството гарантира строежа на метрото, защо не направи това и за завода за отпадъци, попита Паргов. По думите му и двете неща са необходими, но явно управляващите са решили всички граждани в България да плащат сметките на столичани.
Приетият наскоро бюджет на София за пореден път не предлага решения на проблемите, а просто замазва очите с поредните PR акции, заяви Паргов. Той изрази съжаление, че обещаваните от ГЕРБ демокрация и прозрачност остават само пожелание. Като пример Паргов посочи приемането на новия културен календар на София във вторник. Над 2 млн. лв. са отпуснати само за час, без да се обсъди каква ще е визията на столицата тази година. Конкретни предложения на културни организации дори не са били допуснати за изслушване. Това, ако е демокрация, възмути се общинският съветник. 
"Борисов и партията му обещаваха демократичност, прозрачност и липса на корупция. Това обаче си останаха голи думи. Управлявани сме от популистко зло, чийто победен ход трябва да спре. Аз съм убеден, че БСП е тази сила, която може да противостои", заяви Калоян Паргов.

Продали са ни над 12 500 тона фалшиво сирене

автор:Дума

visibility 2124

/ брой: 38

Брюксел зове за нисък ДДС за жилища

автор:Дума

visibility 2148

/ брой: 38

Спешно избират нов подуправител на БНБ

автор:Дума

visibility 2091

/ брой: 38

МФ пое 150 млн. евро нов дълг

автор:Дума

visibility 2045

/ брой: 38

Зеленски поиска дата за членство в ЕС

автор:Дума

visibility 2178

/ брой: 38

Срещу Александър Вучич бил планиран атентат

автор:Дума

visibility 2116

/ брой: 38

САЩ преговарят с Русия и Китай за нов ядрен пакт

автор:Дума

visibility 2113

/ брой: 38

Гличосване

автор:Евгени Гаврилов

visibility 2102

/ брой: 38

Кога ще ги стигнем... охлювите?

автор:Боян Дуранкев

visibility 2146

/ брой: 38

Тарифен хаос в глобалната търговия

visibility 2119

/ брой: 38

Узурпатори на власт

автор:Александър Симов

visibility 2095

/ брой: 38

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ