13 Август 2026четвъртък15:31 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Снимка интернет

Пожари в Гърция засегнаха райони с български туристи

автор:Дума

visibility 582

Пожари в Гърция засегнаха области с много български туристи, съобщават медиите в южната ни съседка. Наложила се е евакуация. Засега движението на фериботи не е прекъснато.
Трудна е пожарната обстановка на Халкидики. Шест самолета и хеликоптери гасят по въздух огъня в района на Полигирос. На терен работят 45 огнеборци. Включиха се и доброволци. Горят сухи храсти, като пожарният обръч се разраства от вятъра.
Облак дим покри терена от Полигирос до морето. Съобщения по мобилните телефони предупреждават туристите да бъдат внимателни. Дронове предават информация в реално време на пожарникарите за движението на пожара и на вятъра.
Евакуират туристите от два района в област Родопи поради опасност огънят там да достигне до къщи, вили и хотели. Призовават хората да се отдалечат в посока към морето. Цялата техника на общината и военни части са включени в борбата с огъня.
В област Атика преместиха туристите от три района на безопасно място. Пожарът заплашва да засегне населени места. Силата на вятъра позволява да се гаси и по въздух, съобщават от Гражданска защита.
В област Теспротия, до границата с Албания, горският пожар се разраства. Засега не се налага евакуация.
Арестуваха заподозрян за шест пожара край Солун.
За утре е обявен най-висок червен код за пожари в много райони на Гърция. Разширен е периметърът на опасност на егейските острови.

Майданът в Киев "струвал" по 11,65 евро на човек за ден

автор:Дума

visibility 0

Гръцките власти спасиха 240 мигранти за няколко часа

автор:Дума

visibility 81

Куба отбелязва 100 години от рождението на Фидел Кастро

автор:Дума

visibility 102

Естония няма да приема британски затворници

автор:Дума

visibility 402

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ