17 Юли 2025четвъртък15:33 ч.

Пожалиха Ферари само със $100 000

/ брой: 170

автор:Дума

visibility 649

Ферари получи от ФИА само наказание с глоба от $100 000 за скандалния старт за Гран при на Германия във Формула 1 в неделя. Съдиите на пистата преценяват, че отборни заповеди има и затова глобяват италианците с парична санкция. Шефовете на Ферари са привикани пред Световния моторспорт съвет на ФИА в Париж, за да дадат обяснения за случилото се на пистата "Хокенхайм". Възможно е след изслушването да има и по-тежки наказания, но едва ли Фернандо Алонсо и Фелипе Маса ще бъдат дисквалифицирани за неспортсменско каране. От Ферари продължават да твърдят, че не са давали заповед на Маса и решението на бразилеца да намали скоростта и да пропусне Алонсо си е изцяло негово. След финала на състезанието съдиите привикаха мениджъра на "Скудерията" Масимо Ривола, шефа от Маранело Стефано Доменикали и двамата пилоти. Сегашният президент на ФИА Жан Тод пък ръководеше дълги години екипа на Ферари. От италианския тим обявиха, че няма да обжалват глобата.
Босът на Макларън Мартин Уитмарш коментира, че от Ферари не за първи път правят такива маневри, а директорътт на Ред Бул Кристиан Хорнер заяви, че е невероятен срам за спорта и за зрителите действията на пилотите на "Скудерията".

Средствата по ПВУ за саниране са спасени

автор:Дума

visibility 25

/ брой: 130

Словакия пак блокира санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 21

/ брой: 130

Джорджеску остава под съдебен контрол

автор:Дума

visibility 16

/ брой: 130

Париж отменя два официални празника

автор:Дума

visibility 26

/ брой: 130

Пекин стопля отношенията с Брюксел

автор:Дума

visibility 22

/ брой: 130

Възможности

автор:Александър Симов

visibility 20

/ брой: 130

Ах, леглото

автор:Аида Паникян

visibility 27

/ брой: 130

Пълен батак при хранилището за ядрени отпадъци

visibility 25

/ брой: 130

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ