15 Август 2025петък16:11 ч.

Повдигат обвинение на шофьора, помлял колата на Милен Цветков

автор:Дума

visibility 1106

Очаква се да бъде повдигнато обвинение на  младежа, шофирал дрогиран джипа, който уби журналиста Милен Цветков снощи.

Младежът е на 22 години и по информация на много медии, е син на Десислава Николова, която в момента е собственик на „Винпром Карнабот“. Джипът се води на една от фирмите на жената.  

Трагедията се разигра около 18 ч. в неделя на бул. "Черни връх" в София, на кръстовището при мол "Парадайз". Милен Цветков е спрял на червен светофар и секунди след това връхлетян от движещия се със зверска скорост джип Audi Q7, управляван от Кристиан Николов, който се забива в задната част на автомобила му.

В резултат на удара колата на Цветков е изхвърлена 20 напред и изхвърча в средата на ръстовището, а джипът се забива в огражданенията на близката метростанция и по чудо не помита други хора.

22-годишният Кристиан Николов, който бил с жена в колата, е ударил автомобила на Цветков отзад със скорост около 80 км/ч при разрешени 30 км/ч.

Направената проба отчита употреба на канабис и на амфетамин. Образувано е досъдебно производство за причиняване на смърт след употреба на алкохол или упойващи вещества, като предвиденото наказание е между 3 и 15 години, тук са утежняващи вината обстоятелства. От огледа, който е направен, към момента не се установява никакъв спирачен път, каза директорът на СДВР ст. ком. Георги Хаджиев, цитиран от Медиапул.

 

Младежът има книжка от 2016 г., до момента има само едно леко нарушение на Закона за движение по пътищата, уточни Хаджиев.

Делото е взето под наблюдение на Апелативна прокуратура-София и под специален надзор на Върховната касационна прокуратура, по разпореждане на главния прокурор Иван Гешев.

Очаква се Кристиан Николов, който бе задържан за 24 часа, да бъде задържан за още 72 и да се иска постоянен арест.

 

 

Показаха за първи път българската монета от 1 евро

автор:Дума

visibility 1155

/ брой: 151

Несъбраните пари в бюджета могат да стигнат 8 млрд. лв.

автор:Дума

visibility 1137

/ брой: 151

Икономиката с ръст от 3.1%

автор:Дума

visibility 1105

/ брой: 151

Тръмп и Путин със среща на четири очи

автор:Дума

visibility 1159

/ брой: 151

Съединените щати спират чуждестранните помощи

автор:Дума

visibility 1109

/ брой: 151

Светът остава разделен за пластмасата

автор:Дума

visibility 1279

/ брой: 151

Накратко

автор:Дума

visibility 1124

/ брой: 151

Геополитическо воайорство

автор:Александър Симов

visibility 1170

/ брой: 151

Вода газим, жадни ходим

visibility 1225

/ брой: 151

Срещите Москва - Вашингтон - со кротце и с повече кьотек

visibility 1197

/ брой: 151

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ