04 Юни 2026четвъртък00:45 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Пореден протест срещу кариерите над Белащица

/ брой: 171

автор:Дума

visibility 462

Жителите на родопските села Белащица, Гълъбово, Марково, Браниполе и други населени места излязоха на пореден протест срещу кариерите край населените места. Недоволството беше под формата на автошествие, като се спазваха противоепидемичните мерки. Автомобилите потеглиха от центъра на Белащица и преминаха през кръговото кръстовище на Околовръстния път и Кукленско шосе, покрай кариерите, след това през селата Гълъбово и Марково. 

Недоволните хора настояват институциите да защитят обществения интерес и да не допуснат удължаване на договорите на концесионерите. Въпреки че срокът на единия от тях - с "Холсим кариерни материали Пловдив", вече е изтекъл, има заявено искане за удължаването на контракта за още 15 години. Продължаване на концесията с 25 години искат и от "Европейски пътища", които възобновиха дейност след спечелено дело, концесионният им договор изтича през февруари 2022 г. Местните са категорични, че ще се борят до край за спирането на дейността на кариерите, чийто дейност разрушава околната среда в района и прави живота им  нетърпим. 

 

 

 

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ