19 Април 2024петък15:29 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Половината българи не искат еврото

По скептицизъм спрямо единната валута пред нас са само британците и поляците

/ брой: 214

автор:Дума

visibility 451

"Влизането на България в еврозоната не е формална, а стратегическа цел", бе заявил неотдавна премиерът Бойко Борисов. "Това е следващата ни цел след влизането ни в ЕС и НАТО". "Въвеждането на еврото означава да станем реален член на ЕС. Ако пропуснем този шанс днес, той ще се отложи във времето", уточни министър-председателят.
Въпреки многократно изявените амбиции на правителството да вкара по-бързо страната ни в еврозоната повечето българи смятат, че въвеждането на еврото би се отразило зле на икономиката ни. Това сочат данните от изследването "Трансатлантически тенденции 2010", огласено вчера. То изследва общественото мнение в САЩ, Турция и 11 страни в ЕС и е проект на German Marshall Fund.
Освен българите с 42%, британците с 83% и поляците с 53% също не възприемат еврото като положително. От сънародниците ни само 28% очакват общата европейска валута да се отрази положително на страната ни.
В изследваните страни, които използват еврото, хората изразяват слаба подкрепа за него. На въпроса дали използването на еврото се отразява добре или зле на националната им икономика, мнозинството европейски граждани в еврозоната дават негативен отговор.
Повече от половината европейци - 57%, мислят, че икономическите проблеми в Европа би трябвало да доведат до по-активен ангажимент с изграждането на силен ЕС. Само 1/3 от британците биха подкрепили засилване на ЕС, докато подобна перспектива би се радвала на одобрение на 76% от италианците, 70% от португалците и 66% от българите. 

БСП огласява днес доклада за договора с ,,Боташ"

автор:Дума

visibility 205

/ брой: 75

Еврото пак се отлага

автор:Дума

visibility 327

/ брой: 75

Руските активи - в полза на Украйна

автор:Дума

visibility 248

/ брой: 75

Полицията разтури лагер на 450 мигранти в Париж

автор:Дума

visibility 203

/ брой: 75

САЩ връщат петролните санкции за Венецуела

автор:Дума

visibility 203

/ брой: 75

Накратко

автор:Дума

visibility 174

/ брой: 75

Признат провал

автор:Евгени Гаврилов

visibility 210

/ брой: 75

Отново за енергийно бедните

visibility 220

/ брой: 75

Липса на отговорност

автор:Александър Урумов

visibility 204

/ брой: 75

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ