27 Февруари 2026петък12:32 ч.

Санторини се тресе, над 6000 евакуирани

/ брой: 23

автор:Дума

visibility 14744

Над 6000 гърци и чужденци са се евакуирали от о. Санторини. Трусовете продължават повече от десет дни, стават все по-чести и се увеличава магнитудът - тревожен сигнал, че вероятно не е преминал главният трус, който се очаква да е над 6 по скалата на Рихтер.
"Никога не сме наблюдавали подобен феномен", категорични са експертите. Епицентърът остава между островите Аморгос и Санторини.
"Няма много българи по това време на острова. Обикновено идват тук за сезона", обясни българка, живееща там.

Въоръжени от САЩ опитаха да "проникнат"

автор:Дума

visibility 172

/ брой: 40

Сръбският "Лидл" купува млякото на фермерите

автор:Дума

visibility 167

/ брой: 40

Китай призова Германия към споделено бъдеще

автор:Дума

visibility 170

/ брой: 40

Накратко

автор:Дума

visibility 146

/ брой: 40

Благословени с беззаконие

автор:Ина Михайлова

visibility 152

/ брой: 40

За "борбата с мафията"

visibility 173

/ брой: 40

Куба не се предава

автор:Таня Глухчева

visibility 178

/ брой: 40

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ