13 Юни 2025петък12:04 ч.

Десетки пакистанци напускат Индия

/ брой: 79

автор:Дума

visibility 18912

Десетки пакистанци напускат Индия заради нарастващото напрежение между двете държави. То ескалира, след като въоръжени убиха 26 души близо до град Пахалгам, в региона на Кашмир. Някои пристигат сами на границата, други са депортирани от полицията, уточнява Асошиейтед прес.
Докато напрежението расте, обстрелът от двете държави продължава по линията, която разделя Кашмир между Индия и Пакистан. И двете държави претендират, че им се полага целият регион.
Генералният секретар на ООН Антониу Гутериш разговаря поотделно с представители на Индия и Пакистан и подчерта необходимостта "да се избегне конфронтацията, която може да доведе до трагични последствия".
Държавният департамент на САЩ също призова за деескалация и каза, че държавният секретар Марко Рубио ще разговаря с външните министри на двете страни.
Пакистанският министър на информацията Атаула Тарар заяви в социалната мрежа "Екс", че страната му разполага с достоверна информация, че Индия възнамерява да нанесе военен удар в рамките на 24 до 36 часа.

Израел готов да удари Иран

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 106

Българска майка бяга от Северна Ирландия

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 106

Нападки между водещи сили в РС Македония

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 106

Накратко

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 106

Принципно

автор:Ина Михайлова

visibility 0

/ брой: 106

Птеродактилите на прехода

автор:Александър Симов

visibility 0

/ брой: 106

Македонският цирей се разраства

visibility 2

/ брой: 106

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ