29 Март 2024петък15:02 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Интервю

Пламен Караджов: Казанлък има нужда от прозрачно управление

Само обединението ще възвърне доверието на избирателите в нас, категоричен е новият председател на БСП в общинския град

/ брой: 64

автор:Павлета Давидова

visibility 1401

Интервю на Павлета ДАВИДОВА



ПЛАМЕН КАРАДЖОВ е на 42 години. По образование е икономист, завършил е и счетоводство и одит на нефинансови предприятия във Великотърновския университет. Работи като главен счетоводител в Югоизточното държавно предприятие. Втори мандат е общински съветник и председател на групата на левицата в Общинския съвет в Казанлък. От 2016 г. е зам.-председател на Областния съвет на БСП в Стара Загора.



- Г-н Караджов, бяхте избран за председател на БСП в Казанлък. Как си представяте развитието й?
- През последните няколко години БСП в Казанлък е конструктивна опозиция на кмета Галина Стоянова и ГЕРБ. По-скоро сме единствената опозиция. Партийната организация трябва по най-бързия начин да ангажира младите и активни хора от града ни, да привлечем още нови членове. Важно е да започнем дейността си на по-високи обороти. Вече показахме на хората, че имаме позиции, че не се притесняваме да критикуваме. Никога не сме спирали да се борим срещу порочните практики на управляващите. Вече трябва да показваме, че сме готови да управляваме града ни.
- Какво бихте искали да запазите от предшественичката ви и какво да надградите?
- Искам да уточня - бях заместник на другарката Румяна Друмева. Почти всичко сме правили заедно, това важи както за работата ни в партийната организация, така и за дейността ми като председател на групата съветници в Общинския съвет на Казанлък. Винаги сме работели в абсолютен синхрон и разбирателство. Много съм научил от нея, дори може да се каже, че тя ме е възпирала от по-острите ми позиции, които са характерни за неопитността и младостта. Бих искал да продължа добрия диалог между поколенията, стремя се да запазя топлите приятелски отношения с всеки член на БСП в Казанлък, а и не само със социалистите.
- Защо хората трябва да вярват в левите политики и кои са механизмите за справяне с последствията от КОВИД-кризата, икономическите проблеми и наследството на ГЕРБ?
- Хората трябва да повярват в левите политики, защото именно те се борят за интересите им. Видяхме до какво доведоха 12 години дясна политика - до харчене на огромни обществени средства за неща, които по никакъв начин не промениха живота ни. Нямаше пари за увеличение на пенсиите, а се дадоха над 3 млрд. лв. само за чертежи на самолети!
КОВИД-кризата беше забравена много бързо, защото икономическите последствия от военните действия в Украйна са още по-тежки. Жалко е, че през последните месеци се създаде впечатлението, че кризите са следствие от международната обстановка или от световна тенденция, а не че са наследство от управлението на ГЕРБ. Ако има политическа воля в управляващата коалиция, държавата трябва по-сериозно да се включи в успокояването на цените на горивата и хранителните продукти.
Трябва да продължат програмите за подпомагане на бизнеса, трябва да се спре износът на електроенергия. Заради високите европейски цени на електроенергията бизнесът ни не е конкурентоспособен. Трябва по-бързо да се помисли за повишаване на доходите на хората, защото инфлацията ги стопява. Може да се помисли и за по-смели промени във фискалното законодателство - като икономист имам доста идеи.
- Догодина предстоят местни избори. Вече натрупахте доста опит като общински съветник. Кои са проблемите на община Казанлък, които трябва да са приоритетни за решаване?
- Казанлък, както и България по време на управлението на ГЕРБ, имаше и има един основен проблем - корупцията!
През последните години в общината се осъществиха десетки проекти за над 250 млн. лв., но само на хартия. Инфраструктурата ни е в окаяно състояние. Управляващите в община Казанлък не работят в синхрон с бизнеса в града относно инвестициите в инфраструктура, а по-скоро го рекетират.
През последните десет години не се прави абсолютно нищо за селата.
В Казанлък има рядка съвкупност на исторически, природни и географски туристически обекти. След десет години управление и няколко осъществени европроекта за създаване на Долината на тракийските царе, се сетиха, че ни трябва и стратегия за развитие на туризма в Казанлък, чак сега...
Спортът е пренебрегнат, средствата за спортните клубове всяка година се орязват...
Казано накратко - Казанлък има нужда от отворено и прозрачно управление.
- 2021 година бе особена за българите с три парламентарни и президентски вот. Уморени ли са хората от ходене до урните?
- Да, уморени са. Хората са уморени от изборните кампании и политическото говорене.
- БСП е част от новото коалиционно правителство. Успява ли да оправдае очакванията? Какво се надявате да постигне този кабинет?
- Това правителство нямаше дори седмица толеранс. Но такива са времената, всички очакваха тези кризи. Трябват действия, това очакват българите.
БСП е гласът на нормалността в това управление, а министрите ни стоят най-добре и на мястото си. Очаквах по-бърза промяна, по-бързо освобождаване на калинките и корумпираните кадри на ГЕРБ. Държавните институции са превърнати във феодални владения, хората и служителите все още са мачкани...
Надявам се този кабинет да върне нормалността в държавата, да повиши по-бързо доходите на хората и да предприеме по-смели стъпки за подпомагане на бизнеса. Очаквам да разкара мафиотско-феодалния модел на управление на ГЕРБ-ДПС! Уви, още го очакваме...
- Партията сякаш преминава особен период. Могат ли различията да бъдат преодолени и какъв е пътят напред за БСП?
- Всяка партия с история и дълголетие има периоди на електорално свиване. Кресливите позиции на някои хора от БСП, лансирани по телевизионните екрани, естествено са използвани за отслабване на партията ни.
Ние, членовете на БСП, нямаме противоречия помежду си, противоречия има само една група хора, която остана извън ръководните органи на партията. Това е обикновена борба за власт.
В крайна сметка ние сме най-демократичната партия в България. Я си представете някой в ГЕРБ или ДПС да си позволи да напада лидера или ръководството, дали няма да му приключи кариерата, та дори и съществуването?
Ние сме отбор, а БСП ни е дом. Дом, който ни събира, дом, в който можем да обменяме идеи, да спорим, но битките трябва да са насочени навън. Всички имаме различия, но имаме обща кауза, това е БСП. Само това е пътят - да сме обединени и да възвърнем доверието на избирателите в нас.

Надниците у нас - най-ниски в ЕС

автор:Дума

visibility 209

/ брой: 60

Парното може да поевтинее символично от 1 юли

автор:Дума

visibility 199

/ брой: 60

32 лв. за килограм агнешко, цената още ще расте

автор:Дума

visibility 187

/ брой: 60

"Български пощи" ще изплаща пенсии още поне 5 години

автор:Дума

visibility 201

/ брой: 60

Над 780 милиона души гладуват

автор:Дума

visibility 176

/ брой: 60

100 тона пластмаса във водите на Дунав

автор:Дума

visibility 182

/ брой: 60

Правозащитници възмутени от САЩ

автор:Дума

visibility 181

/ брой: 60

Гърция най-бедна в ЕС след България

автор:Дума

visibility 203

/ брой: 60

Под прага на унижението

автор:Ина Михайлова

visibility 202

/ брой: 60

Бумеранг с еврото

visibility 195

/ брой: 60

Щети за милиарди

автор:Нора Стоичкова

visibility 205

/ брой: 60

Надвисна риск от конституционна криза

visibility 165

/ брой: 60

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ