28 Март 2024четвъртък13:00 ч.

"Петлетата" изкълваха "лъвчетата"

visibility 99

През първата част нападателят на Рен Матис Тил реализира на два пъти (29 и 43), а вратарят ни Алекс Божев направи още редица спасявания в Рамат Ган. След изгонването на Райчев пък Еман Еки се разписа, а след него Уарен Емери оформи крайния резултат в срещата. Последните голове паднаха след левашки грешки на защитника Чунг Нгуен До.
Така България няма шанс да продължи напред в европейската надпревара в тази изключително тежка група, след като загуби и от Нидерландия с 1:3 наНационалният отбор на България до 17-годишна възраст падна тежко и регистрира второ поражение по време на Европейското първенство в Израел. „Лъвчетата“ преклониха глава пред многомилионната селекция на Франция с 0:4. Резултатът беше 0:2 до 84-ата минута, когато Роберто Райчев получи втори жълт картон и нашите останаха с човек по-малко и в последвалите минути „петлетата“ вкараха други две попадения.
Селекцията на Йордан Петков за пореден път показа стойностни неща в играта си. България и Полша заемат третото и четвъртото място в групата с нулев актив, докато Франция и Нидерландия са на първите две места с по шест точки. Французите стартираха доста по-дейно от нашите "лъвчета", които се бранеха добре в началните минути. В шестата Роберто Райчев даде спорен пас към Хаджа, а Дезире Дуе отне. Той напредна и шутира, но встрани, след като беше добре затворен от Росен Маринов. "Петлите" допуснаха грешка при изнасянето на топката в 14-ата минута, а Роберто Райчев я открадна вдясно и напредна, след което стреля неточно по диагонала.
В 22-ата минута вратарят ни Алекс Божев направи две великолепни спасявания срещу Матис Тел, за да предотврати сигурен гол. В 26-ата минута Саел Кюмбеди центрира отдясно топката, но топката тръгна заплашително към вратата ни, но Алекс Божев с една ръка я изби в ъглов удар.
В 29-ата минута символичните домакини откриха в Рамат Ган. Антоан Стоянов се забави, след като опита да комбинира с Неджиб Хаджа, а двама френски футболисти пресираха юношата на Левски, след което Матис Тел напредна с топката и шутира с десния крак неспасяемо.
В самия край на полувремето Чунг-Нгуен До се забави с обработването на топката, а Генжин открадна. Той видя Матис Тел, който отправи изключително добър фалцов изстрел и отново направи безпомощен Божев.
През второто полувреме българският отбор изнесе играта по-напред, опита и няколко удара от статични положения пред вратата на Лисандру Олмета. Сериозни опасности за френския вратар обаче нямаше. Зер Емери имаше една добра възможност в 69-ата минута, но ударът му беше спасен от Божев.
В 71-ата минута Ниар отправи удар от сериозна дистанция, ала я прати встрани. Йордан Петков замени Неджиб Хаджа с Петър Кирев, което бе изключително атаквуаща промяна. В 84-ата минута Райчев бе изгонен с втори жълт картон, след като препъна френски играч.
В 86-ата минута Франция стигна до трети гол, дело на Емен Еки. Той вкара с десния крак изненадващо, след като Захари Атанасов не го атакува. Матис Тел отне топката, мина лесно през Чунг Нгуен до и подаде на Еки, който вкара красиво до далечната греда.
Само след три минути падна и четвърти гол в българската врата чрез Уорън Зер-Емери, останал сам срещу Божев. Къдрокосият французин притисна Чунг Нгуен До, отне му топката без проблеми и я прати в мрежата на нашите момчета.
В неделя те излизат срещу Полша в спор за третото място в групата, но и двата отбора няма да продължат на шампионата.