18 Юли 2025петък07:56 ч.

Пеевски купува до 50% от "Техномаркет България"

/ брой: 2

автор:Дума

visibility 77

Компанията "НСН Инвестмънт" ООД на Делян Пеевски е уведомила Комисията за защита на конкуренцията (КЗК), че възнамерява да осъществи концентрация посредством придобиване на контрол (до 50% акционерно участие) в "Техномаркет България" АД. Това става ясно от съобщение, публикувано от КЗК. Съдружници в "НСН Инвестмънт" са  Делян Пеевски и майка му Ирена Кръстева. Тя управлява компанията заедно с Александър Кирилов Георгиев, показват данни в Търговския регистър.
Като предмет на дейност на купувача са вписани търговско представителство и посредничество, консултантски услуги, сделки с интелектуални собственост, комисионни сделки, продажби, внос и износ на стоки и др.
Пред КЗК "НСН Инвестмънт" е декларирала като дейност участие в други дружества. "Техномаркет България" АД е оператор на търговска верига магазини "Техномаркет" за продажба на електронна и битова техника. Според антимонополния орган не се очаква операцията да окаже въздействие върху пазара, тъй като характерът на извършваната от участниците в концентрацията дейност не позволява идентифицирането на пазари, върху които сделката ще окаже въздействие.
Законът дава възможност всяко трето заинтересовано лице да представи информация или да изрази своето писмено становище относно сделката и въздействието, което тя може да окаже върху ефективната конкуренция на съответния пазар в страната. То трябва бъде заведено в деловодството на КЗК в срок от 7 дни от датата на публикуване на съобщението за концентрация, като бъде подкрепено със съответни доказателства.
През 2013 г. регистрираната в Лихтенщайн компания "Домтех Холдинг" АГ придоби веригата от холандското дружество "Техномаркет Домо". В края на 2014 г. медиите съобщиха, че в компанията влиза Едуардо Миролио. През лятото на 2015 г. синдиците на обявената в несъстоятелност КТБ опитаха да продадат част от капитала на "Техномаркет България", които бяха заложени в КТБ от "Домтех Холдинг".
През юли пък един от директорите в "Техномаркет" - Николай Китов, беше задържан с европейска заповед за арест по обвинение в данъчни престъпления в Италия.

Средствата по ПВУ за саниране са спасени

автор:Дума

visibility 746

/ брой: 130

Словакия пак блокира санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 812

/ брой: 130

Джорджеску остава под съдебен контрол

автор:Дума

visibility 740

/ брой: 130

Париж отменя два официални празника

автор:Дума

visibility 801

/ брой: 130

Пекин стопля отношенията с Брюксел

автор:Дума

visibility 716

/ брой: 130

Възможности

автор:Александър Симов

visibility 780

/ брой: 130

Ах, леглото

автор:Аида Паникян

visibility 781

/ брой: 130

Пълен батак при хранилището за ядрени отпадъци

visibility 753

/ брой: 130

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ