20 Ноември 2025четвъртък07:43 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Пътникът Цацаров

/ брой: 10

автор:Валентин Георгиев

visibility 2662

Валентин Георгиев


Бившият главен прокурор и все още настоящ шеф на КПКОНПИ Сотир Цацаров е с отнет достъп до класифицирана информация, а решението, с което ДАНС го уведомява, е на база проверка за т.нар. контрол на надеждност, като е преценено, че той е неблагонадежден. Любопитен момент от "драмата" е, че ден преди официално да бъде уведомен, самият Цацаров обяви, че си подава оставката, което подсказва, че е бил информиран предварително какво ще се случи. Изпреварващият му ход предизвика спекулации и съмнения, че вече се е спазарил с властта и е договорил безметежното си излизане от поста, който заема, но премиерът разсея тези съмнения. 

За мен това, че нямаме истински сериозни дела за корупция на високите етажи на властта, показва абсолютно ясно, че КПКОНПИ не си е свършила работата, която всички български граждани се надявахме да бъде свършена, заяви вчера Петков. 

Нещо повече - оказва се, че Цацаров е изнесъл секретна информация по един от случаите и дори от това има последствия. Следователно трябва да бъде предаден на прокуратурата, но като знаем кой там стои начело, може да предполагаме какъв ще е резултата. 

Самият Цацаров излезе с възможно най-нескопосаното обяснение за отнетия му допуск - имало "продължителен институционален натиск", упражнен спрямо ръководството на ДАНС от Кирил Петков и от министър Бойко Рашков.  Щял да обжалва решението. 

Вместо да се засрами. Защото отказът е само сигнал, че срещу него се води разследване и то е свързано с престъпление, застрашаващо националната сигурност. Свирен мач, както се казва.

Да не припомняме как процедираше. В коя държава без дело и присъда се запорира имущество например? В коя държава преписките седят на " трупчета " в продължение на над 10 години, докато изтече давност. В коя държава се запорира имущество в пъти повече от материалния интерес по дадено дело? Освен това покрива един куп продажни магистрати и политици с тлъсти сметки в чужбина - така и не бяха огласени имената им, въпреки многократното споменаване на такъв списък. 

Оттук насетне е интересно да се види какви ще се реакциите на Гешев и някои хора от ГЕРБ и ДПС. Защото "чорапът" тръгна да се разплита и идва и техният ред. А кражбите на предишното управление са огромни и се случваха именно с бездействието и чадъра на Цацаров и Гешев. Търсена на отговорност, наказание и възмездие - това е, което обществото очаква. 

Зимната ваканция у нас поскъпва с до 10 на сто

автор:Дума

visibility 2849

/ брой: 217

Пускат единен електронен билет в транспорта

автор:Дума

visibility 1881

/ брой: 217

Държавата печели от енергетика и военна промишленост

автор:Дума

visibility 2363

/ брой: 217

Взехме нов заем за 300 млн. лв.

автор:Дума

visibility 2315

/ брой: 217

СС на ООН прие резолюция за Газа

автор:Дума

visibility 2363

/ брой: 217

Проверки за глоби в Босна и Херцеговина

автор:Дума

visibility 2077

/ брой: 217

Мадуро е готов да се срещне с Тръмп

автор:Дума

visibility 2634

/ брой: 217

Армейски колапс грози Украйна

автор:Дума

visibility 2249

/ брой: 217

Сезон на добавките

автор:Аида Ованес

visibility 2557

/ брой: 217

Бойкот на заведенията

автор:Иван Бакалов

visibility 2405

/ брой: 217

Викане срещу празна обществена сграда

visibility 2132

/ брой: 217

Имаш ли спестени пари да ми услужиш?

автор:Аида Ованес

visibility 2354

/ брой: 217

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ