02 Май 2024четвъртък11:41 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Първите жители на Америка дошли от Сибир

/ брой: 171

автор:Дума

visibility 1411

Учени генетици оспориха хипотезата, че древна Амазония е била слабо населена. Според генетика Шарл Клемънт, още преди да се появят европейците, тези земи са били обитавани от около 8 милиона души. 
Долината на р. Амазонка се смята за най-голямата на Земята - тя заема над 5 млн. кв. км. Древните индианци са отглеждали 83 вида културни растения. Според Клемънт на тази територия е имало многобройни полета и селища с милионно население. Именно европейците са станали причина тези земи отново да се превърнат в дива джунгла  - преселниците от Стария свят са донесли в Амазония болести, причинили смъртта на половината от местното население, са установили учените. Археологически екип, ръководен от Марти Пярсинен, е разкрил на територията на Амазония следи от древна, непозната досега, цивилизация. Изсичането на горите в региона открива все повече следи от древни цивилизации, твърди сп. "Proceedings of the Royal Society".
Научен екип от Калифорнийския университет в Бъркли и от университета в Копенхаген пък твърди, че първите жители на Америка са дошли от Сибир по време на последния ледников период преди 23 хил. години, съобщи сп. "Science". Изучавайки генома на населението, учените стигнали до извода, че предците на индианците отначало са били на Аляска, а след няколко хиляди години са преминали към Северна и Южна Америка по Беринговата земя, която е съединявала Североизточна Азия със северозападна Северна Америка. Според учените разликата между коренното население на Северна и Южна Америка се е появила преди 11 500 до 14 500 години в периода на възникване на индианската култура. Хипотезата е, че двете Америки са били заселени от една и съща група хора, които преди около 15 000 години са пресекли замръзналия тогава Берингов пролив и за около 3000 години са заселили двете Америки.  

БСП подкрепи нулевата ставка на ДДС върху хляба

автор:Дума

visibility 584

/ брой: 83

Фалитите у нас са намалели с 10%

автор:Дума

visibility 574

/ брой: 83

Окончателно: без повече реклама на хазарт в медиите

автор:Дума

visibility 541

/ брой: 83

Транспортна стачка парализира Гърция

автор:Дума

visibility 576

/ брой: 83

4 страни от ЕС готови да признаят Палестина

автор:Дума

visibility 711

/ брой: 83

Хутите атакуваха бойни кораби на САЩ

автор:Дума

visibility 624

/ брой: 83

Накратко

автор:Дума

visibility 555

/ брой: 83

Празник на гнева

автор:Александър Симов

visibility 694

/ брой: 83

Оставаме алтернативата

автор:Дума

visibility 589

/ брой: 83

Презряният Нерон

visibility 642

/ брой: 83

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ