24 Февруари 2026вторник07:45 ч.

Първан Дангов: Герберският ботуш го няма, но да не дойде заместител, припознат като "алтернатива"

Манолова е близка с бизнесмена Христо Ковачки, а служителите му ще играят за нея на изборите, вероятно

автор:Дума

visibility 576

"Мая Манолова още през 2005-та беше напориста и амбициозна, и никога не е крила пряката си връзка с добре познатия бизнесмен Христо Ковачки. Той е голям работодател в региона и мога да доведа поне 50 човека, които ще потвърдят в ефира на телевизията как с агирани и стимулирани материално, носят се слухове, че този път ще играят за Манолова. Манолова бе грижливо отглеждана от Станишев, което издигна кариерата й.

Има разумни хора, които могат да съдят мъдро за кой да гласуват на следващите избори. Аз бях кандидат за кмет и знам защо не станах. в 19-та секция в дупнишкото училище "Неофит Рилски" гласуваха предимно ромско население - 80 гласа. Всичко ставаше под услужливия поглед на полицията, ние сигнализирахме, но какво от това. Ще бъде интересно когато Сметната палата поиска отчетите за разходите от кампанията, щом плакат струва колкото един хляб, тогава един билборд в София или на магистрала Тракия струва 100 пъти повече.", заяви Първан Дангов, кандидат-депутат в листата а "БСП за България" в Кюстендил за зрителите "Лява политика" по БСТВ.

"Защо позволихме в България да има тежки олигарси, които приватизираха българската икономика, да участват в политиката? В Бобов Дол няма нито един миньор-подземен работник в момента, а работиха 12 000 човека. Галериите са закрити по един безобразен начин от "специалисти", които съобщават, че начинът, по който са консервирани не е добре и че са пълни с вода, рано или късно да не се случи нещо, че "Бобов дол“ е жива водородна бомба", подчерта кандидатът за депутат.

Днес Мая Манолова поиска оставката на КЕВР заради увеличенията на цените на топлофикационните дружества, голяма част, от които са собственик на въпросния бизнесмен Христо Ковачки. На въпроса дали това е някакъв театър, Дангов отговори: "Предполагам, че е предизборен театър. Христо Ковачки играе на енергийната борса и то с доста добри позиции. Надявам се избирателите да не бъдат излъгани този път и да гласуват масово, със сърце и душа, и да съдят мъдро, без страх, защото тежкия герберски ботуш вече го няма. Да не позволяваме да дойде някакъв заместител от формации, довчера никому неизвестни, днес припознати за алтернативата."

Отмениха забраната за технически преглед при неплатени глоби

автор:Дума

visibility 1563

/ брой: 36

Половината европейци не могат или не желаят да си купят жилище

автор:Дума

visibility 1333

/ брой: 36

Само три банки нямат такса за разплащателна сметка

автор:Дума

visibility 1551

/ брой: 36

Енергийният министър не изключва софтуерен проблем в електромерите

автор:Дума

visibility 1535

/ брой: 36

Хиляди домакинства са без ток в Румъния

автор:Дума

visibility 1359

/ брой: 36

И Берлин планира мерки за социалните мрежи

автор:Дума

visibility 1537

/ брой: 36

Намалява броят на мигрантите в Австрия

автор:Дума

visibility 1562

/ брой: 36

Лекарите в Гърция плашат с протести

автор:Дума

visibility 1484

/ брой: 36

Опасна милитаризация

автор:Дума

visibility 1673

/ брой: 36

Кристин Лагард се готви да се оттегли предсрочно от ЕЦБ

visibility 1470

/ брой: 36

Не манипулацията, а съмнението убива демокрацията

visibility 1571

/ брой: 36

Една сутрин в Китай, една година във Франция

visibility 1284

/ брой: 36

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ