22 Февруари 2026неделя01:52 ч.

Парламентът се събира на 1 декември?

автор:Дума

visibility 834

Очаква де новият парламент да се събере на 1 декември, съобщи БНР. Президентът Румен Радев трябва да издаде указ за свикването му. Той обясни миналата седмица, че може да забави с няколко дни този акт, за да даде възможност на партиите да преговарят за коалиционно споразумение. Вчера приключиха и последните срещи на експертните групи, а в края на деня съпредседателят на „Продължаваме промяната“ Кирил Петков заяви, че „няма тема, по която да не е постигнато огромно съгласие“. Което означава, че най-вероятно ще бъде подписано коалиционно споразумение между четирите преговарящи формации – „Продължаваме промяната“, БСП, ИТН и „Демократична България“.

Най-възрастният народен предтавител в 47-ото Народно събрание е Силви Кирилов от „Има такъв народ“. На него се пада честта да открие тържественото първо заседание на парламента, на което депутатите полагат клетва.

След свикването на Народното събрание, президентът трябва да връчи първия проучвателен мандат за съставяне на правителство на най-голямата политическа сила – „Продължаваме промяната“.

 

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 3200

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 4631

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 3897

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 4256

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 2817

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 4695

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 4509

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 4434

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 4941

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 3549

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ