17 Юли 2025четвъртък15:35 ч.

Парите на НЗОК за КОВИД-19 са до септември

/ брой: 78

автор:Дума

visibility 302

Парите в бюджета на НЗОК, предназначени за справяне с епидемията от КОВИД-19, са разчетени с оглед приключване на пандемията до края на август 2021 г. Това стана ясно от думите на финансовия министър в оставка Кирил Ананиев от парламентарната трибуна. До края на август са предвидени и средствата за справяне с пандемията и последиците от нея и в централния бюджет. Ако пандемията продължи, по-дълго, ще се наложи актуализация на бюджета. Преди седмица здравният министър в оставка Костадин Ангелов представи 3 възможни сценария за придобиване на колективен имунитет от ваксинирани, плюс преболедували. Оптимистичният е в края на юни, релистичният - в края на юли, а песимистичният - в края на август. Тогава той направи забележката, че всичко ще зависи от "имунизационната политика и кампания на следващото правителство". По-рано Бойко Борисов имаше още по-оптимистичен поглед на бъдещето, като очакваше България да излезе от пандемията през май. В края на март той каза, че са осигурени пари за справяне с кризата до май. 

По думите на Ананиев средствата, свързани с пандемията, включват лекарства, ваксини, пари за допълнителни възнаграждения, както и купуване на необходима апаратура. "Иначе бюджетът си е целогодишен и той ще покрие нормалните разходи до края на годината", каза финансовият министър.

Средствата по ПВУ за саниране са спасени

автор:Дума

visibility 25

/ брой: 130

Словакия пак блокира санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 21

/ брой: 130

Джорджеску остава под съдебен контрол

автор:Дума

visibility 16

/ брой: 130

Париж отменя два официални празника

автор:Дума

visibility 26

/ брой: 130

Пекин стопля отношенията с Брюксел

автор:Дума

visibility 22

/ брой: 130

Възможности

автор:Александър Симов

visibility 20

/ брой: 130

Ах, леглото

автор:Аида Паникян

visibility 27

/ брой: 130

Пълен батак при хранилището за ядрени отпадъци

visibility 25

/ брой: 130

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ