27 Септември 2024петък01:12 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Пандемията може да струва над 4 трилиона долара на световната икономика

автор:Дума

visibility 709

Пандемията от коронавирус може да струва на световната икономика над 4.1 трилиона долара - или около пет процента от световната продукция. За това предупреди Азиатската банка за развитие, цитирана от Nova tv.

Пандемията срина и пазарите на акции, които все повече изпадат в криза, тъй като анализаторите не могат да предвидят колко дълго ще продължи епидемията.

В света няма икономика, която да не е засегната и опустошена от коронавируса - такива са американската, европейската, и отделните икономики на различни страни, сочат анализите на банката.

Към момента очакваното негативно въздействие върху икономиката е еквивалентно на близо 5% от световната продукция, но ако пандемията продължи, то това ще се окаже най-тежката криза за световната икономика от поне век насам.

Ако епидемията бъде овладяна в следващия месец, то загубите могат да спаднат до 2 трилиона долара.

При изолация на милиарди хора, напълно спряла икономика и загуби на бизнеса, Азиатската банка за развитие очаква ръст на БВП с 2.2%, което е най-бавният ръст след кризата т 1998 г., когато бе отбелязан една 1.7% икономически растеж.

Прогнозите на банката са, че епидемията и ефектите от нея няма да преминат поне до края на годината, а бавно рестартиране на световната икономика може да се очаква едва през 2021 г. Все още, обаче, по света има нови огнища на COVID-19 и продължителността на пандемията не може да бъде предвидена.

Икономическият растеж в Китай - една от най-големите световни икономики, може да се забави до 2.3% тази година спрямо 6.1% през 2019 г. Загубите за китайската икономика до момента се оценяват на близо 5% от БВП на страната, или около 628 милиарда долара.

Безплатни прегледи във ВМА за Деня на сърцето

автор:Дума

visibility 3

Как да подадем сигнал до КАТ?

автор:Дума

visibility 235

Габриел Вълков: БСП подава ръка на младите хора в България

автор:Дума

visibility 418

Държавният договор за превоз на пътници с БДЖ ще бъде удължен

автор:Дума

visibility 488

/ брой: 183

Изкуственият интелект е заплаха за работните места

автор:Дума

visibility 504

/ брой: 183

Брюксел разреши продажбата на Йетел

автор:Дума

visibility 548

/ брой: 183

БНБ предупреди за риск пред банковата система

автор:Дума

visibility 462

/ брой: 183

Гърция и Турция заедно срещу трафика на хора

автор:Дума

visibility 510

/ брой: 183

Изпълнили сме всичко за Шенген

автор:Дума

visibility 619

/ брой: 183

България домакин на учение на НАТО

автор:Дума

visibility 560

/ брой: 183

Богоугодно

автор:Мая Йовановска

visibility 1648

/ брой: 183

Майка плаче...

автор:Боян Дуранкев

visibility 1482

/ брой: 183

За тежките комплекси на македонците към България

visibility 471

/ брой: 183

Бедността като свинско със зеле

автор:Аида Паникян

visibility 597

/ брой: 183

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ