01 Май 2026петък14:58 ч.

Отново замърсен въздух в София

/ брой: 209

автор:Дума

visibility 725

За пореден път в София въздухът бе замърсен. Въпреки че отоплителният сезон още не е започнал,  стойностите на фините прахови частици надвишиха границата четири пъти, показва справка в сайта airsofia.info, поддържан от гражданско сдружение. Най-замърсен вчера бе въздухът в района на "Младост 2", следван от Орлов мост (212 микрограма) и кв. "Хладилника".

Сайтът на Столичната община също потвърди, че въздухът е замърсен над нормата. Дават се и препоръки за пътуване с градския транспорт и използване на екологично отопление. От общината обещават и допълнително метене и миене, а служители на столичния инспекторат ще правят проверки на източниците на замърсяване и в строителни обекти.

Прогнозата за днес е за ниска степен на замърсяване, като причината ще е нахлуващият със североизточен вятър студен въздух.

Според данните на airbg.info сериозно замърсен е въздухът във Велико Търново, Монтана  и Враца.

Инфлацията в България стигна двегодишен връх

автор:Дума

visibility 2693

/ брой: 79

Онлайн магазините масово мамят с намаления

автор:Дума

visibility 3007

/ брой: 79

Световната банка очаква 24% скок в цените на енергията през 2026 г.

автор:Дума

visibility 2776

/ брой: 79

ПЪРВИ МАЙ И ПАЛЕСТИНА

автор:Дума

visibility 670

/ брой: 80

Обща стачка блокира Гърция навръх 1 май

автор:Дума

visibility 3340

/ брой: 79

"Стига!" е нашата граница

автор:Дума

visibility 730

/ брой: 80

140 години от първия 1 май

автор:Велислава Дърева

visibility 856

/ брой: 80

dВЕРСИЯ - да се намесиш в проблема

автор:Дума

visibility 711

/ брой: 80

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ