02 Юли 2026четвъртък00:35 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Отнет е достъпът до класифицирана информация на Цацаров

автор:Дума

visibility 1270

Отнет е достъпът до класифицирана информация на председателя на КПКОНПИ Сотир Цацаров. Това потвърди пред БНТ премиерът Кирил Петков.

Днес ДАНС ме уведоми, че са отнели разрешението за достъп до класифицирана информация на ниво "строго секретно". Разрешението е отнето в хода на осъществяване на контрол за надеждност след придобити данни от ДАНС, уточни премиерът.

Мога да кажа, че тази работа е била от дълго време в ДАНС и не знам дали г-н Цацаров с вчерашната си оставка е предполагал, че това днес ще се случи. В 9 ч тази сутрин представители на ДАНС са го чакали да му връчат тази информация.

Вчера бившият главен прокурор обяви, че ще подаде оставка през март. Срещу него се води разследване от ДАНС.

Премиерът допълни, че не знае дали има връзка между оставката и отнемането на достъпа до информация. Надявам се, че двете неща не са свързани, защото в противен случай означава, че е знаел за това, но не вярвам, уточни Кирил Петков.

Той поздрави ДАНС, че оказва ясно, че всички хора трябва да се съобразяват със закона и ако има данни за нещо неправомерно извършено, службите за сигурност няма да правят компромиси с никого. Всички ние сме равни пред закона, подчерта Кирил Петков.

Нашата основна платформа беше нулева толерантност към корупцията, от тук нататък почваме да действаме в тази посока, коментира още премиерът.



Граждани ще могат да купуват ДЦК

автор:Дума

visibility 964

Външният дълг е нараснал с близо 35% за година

автор:Дума

visibility 826

Над 94% от левовете са обменени в евро

автор:Дума

visibility 1041

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ