16 Септември 2025вторник03:38 ч.

Още не е ясно ще имаме ли сделка за нови бойни кораби

автор:Дума

visibility 6312

Все още не е ясно дали военното министерство ще сключи договор за строежа на нови бойни кораби. Има получени три оферти от три компании, а срокът за оценката им вече изтече. Няма обаче информация коя фирма е одобрена и кога ще има сделка. Заради оскъпяването на покупката на изтребителите  F-16, средствата за другите проекти за модернизиране на армията ни бяха пренасочени. Затова все още не се знае кога ще има договор за два нови патрулни кораба за Военноморските ни сили. Военният министър Красимир Каракачанов заяви днес във Варна, че до края на годината трябва да имаме сключен договор, но не даде повече подробности.

В бюджета за тази година бяха заложени близо 300 млн. лева за плащането на първите вноски по двата проекта - за корабите и за бронирани машини за сухопътните сили, но заради изтребителите средствата бяха пренасочени. Правителството твърди обаче, че проектите няма да се забавят. Ако договорите бъдат подписани до края на годината, плащанията ще започнат от следващата. Двата проекта - за корабите и за бронираните машини, са на обща стойност над 2 млрд. лв., подобно на цената на сделката за изтребителите F-16.

Министърът на отбраната участва през уикенда в тържествата по случай 140-та годишнина на Военноморските сили.

Огромна разлика в доходите на българите

автор:Дума

visibility 707

/ брой: 171

Пътуваме от София до Сърбия изцяло по магистрала

автор:Дума

visibility 758

/ брой: 171

НАП погва амбулантни търговци за укрити доходи

автор:Дума

visibility 713

/ брой: 171

Огромна разлика в доходите на българите

автор:Дума

visibility 737

/ брой: 171

Да се ограничи интернет за децата

автор:Дума

visibility 649

/ брой: 171

Голям пожар бушува на Пелопонес

автор:Дума

visibility 675

/ брой: 171

Германците взимат заеми за всекидневни разходи

автор:Дума

visibility 682

/ брой: 171

Накратко

автор:Дума

visibility 669

/ брой: 171

Признанието на Макрон

автор:Юри Михалков

visibility 684

/ брой: 171

Винаги с разум

visibility 642

/ брой: 171

Разбирате ли смисъла от училището?

visibility 661

/ брой: 171

Глас и съвест на епохата

автор:Дума

visibility 670

/ брой: 171

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ