13 Юни 2025петък05:41 ч.

Още месец ще е забранен износът на инсулини

/ брой: 40

автор:Дума

visibility 1318

До 31 март включително ще бъде удължена министерската заповед, с която се забранява износът на инсулин, стана ясно от думите на зам.-министъра на здравеопазването проф. Илко Гетов. Той поясни, че в страната има 21 275 опаковки инсулин, което е  достатъчно. По думите на Гетов за февруари има само два сигнала от пациенти за липса на инсулинов медикамент.
Липсите и драмата с недостига на някои лекарства се оказва твърде преувеличена, заяви здравният министър проф. Христо Хинков по време на пресконференция за инсулиновите лекарства.
По-рано изпълнителният директор на Българската асоциация за развитие на паралелна търговия с лекарства Боряна Маринкова обяви, че според техен анализ от над 64 хил. опаковки от трите проблемни инсулина се оказва, че близо 62 хил. от тях се намират в склада на производителя. По думите на Маринкова 3044 са опаковките, разпределени в четирите големи търговеца на едро с лекарства. Тя поясни, че данните са на базата на предоставена от Изпълнителната агенция по лекарствата информация от края на миналата седмица за наличността при търговците не едро и в складовите на производителя, на притежателя за разрешение за употреба.
В понеделник дори председателят на ДПС Делян Пеевски се намеси в проблема, призовавайки МВР, ДАНС и главния прокурор Борислав Сарафов да разследват недостига на инсулин.

Австрия потресена от трагедията в Грац

автор:Дума

visibility 661

/ брой: 105

Електропроводите палят пожарите в Гърция

автор:Дума

visibility 696

/ брой: 105

Горещините стават норма за планетата ни

автор:Дума

visibility 652

/ брой: 105

Накратко

автор:Дума

visibility 560

/ брой: 105

Издънката

автор:Александър Симов

visibility 623

/ брой: 105

Не на продажбата на БДЖ!

автор:Чавдар Найденов

visibility 623

/ брой: 105

Време за приобщаване

visibility 630

/ брой: 105

Медиите клеветят Диляна Гайтанджиева

автор:Дума

visibility 658

/ брой: 105

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ