11 Август 2025понеделник22:05 ч.

Няколко думи

Облаци над Аляска

/ брой: 147

автор:Юри Михалков

visibility 1468

Насрочената за 15 август среща в Аляска между Доналд Тръмп и Владимир Путин породи диаметрално противоположни мисли и чувства. Наличната към момента информация за преговорите носи повече плътни облаци за диалога, отколкото ясно време и чисто небе.    
Освен общите пожелания за мир и спиране на бойните действия, на практика не се очертава ясно нито една друга допирна точка. Във Вашингтон и в Москва се заговори за размяна на територии, но това вече бе отхвърлено еднозначно от Киев. В американския план се говори за траен мир, но в него отсъства руското искане за неутралитет и неблоков статут на Украйна. Русия е готова на замразяване на текущите фронтови линии, което не се отхвърля от Киев и Запада, но тя държи Донецка и Луганска област да останат нейни, което се отхвърля от Киев и покровителите му в ЕС. И това са само част от разминаванията. Дори въодушевлението от мястото на преговорите - Аляска, не е достатъчно да разсее облаците.  
Светът обаче очаква позитивен резултат от срещата в американския щат.
Остава да се надяваме, че на "кръглата маса" двамата държавници ще излязат с оферти или подходи, които ще увеличат допирните точки. Ако не в момента, то поне в следващите месеци.

Държавата на ръба на бензинова криза

автор:Дума

visibility 1312

/ брой: 147

65 лв. е средната сметка за парно в София

автор:Дума

visibility 1185

/ брой: 147

Рекордни добиви на пшеница

автор:Дума

visibility 1191

/ брой: 147

Гръцки търговци искат връщане на граничния контрол с България

автор:Дума

visibility 1200

/ брой: 147

Пожар край Атина взе човешки живот

автор:Дума

visibility 1203

/ брой: 147

Гърция проверява имоти на чужденци

автор:Дума

visibility 1164

/ брой: 147

60 на сто от немците не харесват Мерц

автор:Дума

visibility 1205

/ брой: 147

Накратко

автор:Дума

visibility 1126

/ брой: 147

Облаци над Аляска

автор:Юри Михалков

visibility 1195

/ брой: 147

Просията като съвременна професия

автор:Таня Глухчева

visibility 1216

/ брой: 147

Защо Тръмп и Путин се срещат в Аляска

автор:Дума

visibility 1331

/ брой: 147

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ