20 Февруари 2026петък17:54 ч.

Орбан иска оставката на зам-председателя на ЕК

/ брой: 185

автор:Дума

visibility 591

Виктор Орбан призова за оставката на заместник-председателя на Еврокомисията Вера Йоурова. Причината  са нейните "унизителни публични изказвания" за Унгария. Според Йоурова в Унгария е изградена "болна демокрация" , а унгарците не са в позиция да формират независимо мнение.

Унгария и Полша обявиха създаването на мозъчен тръст, който ще противодейства на "масовите либерални" идеи в Брюксел, заяви унгарският външен министър Петер Сийярто. И двете страни заплашиха, че ще блокират плана за възстановяване на ЕС, ако в него има условия за върховенство на закона. Берлин пък предложи схема, която свързва достъпа до парите на ЕС със спазването на върховенството на закона. Ако ЕС приеме, че Варшава и Будапеща подкопават независимостта на правораздаването, медиите и НПО-та, само от фонда за възстановяване Полша може да загуби до 23 млрд. евро, а Унгария 6 млрд. евро. 

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 885

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 841

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 951

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 896

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 889

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 965

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 876

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 841

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 875

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ