03 Май 2024петък05:20 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

ОИСР: Слаб растеж и свиване на износа на България

/ брой: 229

автор:Дума

visibility 416

Минимално увеличаване на безработицата през следващата година и като цяло устойчив пазар на труда в България. Това е записано в есенния доклад на Организацията за икономическо сътрудничество и развитие (ОИСР). Широко разпространеният недостиг на работна ръка в определени сектори ще поддържа безработицата ниска - малко над рекордните дъна, достигнати тази година.

ОИСР очаква икономиката на България догодина да нарасне с 1,7%, което е малко под прогнозата на Европейската комисия, публикувана преди по-малко от две седмици, и малко над тази на служебното правителство.

Според доклада на организацията, в която България кандидатства за членство от близо 25 г., е заложено още свиване на износа догодина заради икономическите затруднения на търговските партньори на българските фирми. Предвижда се и намалено потребление в страната заради все още високата инфлация и прогнозата за ръст на лихвените проценти. "България е изправена пред затруднения заради слабия растеж на основните си търговски партньори", пише в доклада на институцията.

Базираната в Париж организация очаква консервативен подход на следващото правителство въпреки трусовете на политическата сцена в страната. Причината е, че само подобен подход, според институцията, ще отвори вратата на България към еврозоната. Политическа несигурност по всяка вероятност ще постави в риск и определени планирани инвестиции.

От доклада става ясно, че се очаква България да започне бързо възстановяване през 2024 г., подкрепено от публични и частни инвестиции, стимулирани от фондовете на Европейския съюз. Тогава благодарение на повишаване на лихвените проценти се очаква и овладяване на инфлацията в страната.

 


Последвайте или харесайте в-к "ДУМА" във ФЕЙСБУК   --> ТУК <--

Споделяйте нашите публикации.

 

 

 

 

БСП подкрепи нулевата ставка на ДДС върху хляба

автор:Дума

visibility 715

/ брой: 83

Фалитите у нас са намалели с 10%

автор:Дума

visibility 696

/ брой: 83

Окончателно: без повече реклама на хазарт в медиите

автор:Дума

visibility 652

/ брой: 83

Транспортна стачка парализира Гърция

автор:Дума

visibility 703

/ брой: 83

4 страни от ЕС готови да признаят Палестина

автор:Дума

visibility 848

/ брой: 83

Хутите атакуваха бойни кораби на САЩ

автор:Дума

visibility 734

/ брой: 83

Накратко

автор:Дума

visibility 659

/ брой: 83

Празник на гнева

автор:Александър Симов

visibility 829

/ брой: 83

Оставаме алтернативата

автор:Дума

visibility 699

/ брой: 83

Презряният Нерон

visibility 765

/ брой: 83

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ