17 Октомври 2025петък00:06 ч.

Оглушалият Запад

/ брой: 143

автор:Юри Михалков

visibility 2068

Призив за тероризъм в Русия отправи украински политик. По време на онлайн конференция на телевизия "Студио 1+1" бившият военен министър Анатолий Гриценко призова да се взривяват влакове на руска територия.
Словесният тероризъм на Гриценко е негова запазена марка. Миналата година по телевизия "112 Украйна" той излая да се взривяват коли в Москва и Таганрог. През 2014 г. умопомрачението му изсра (извинeте за израза) идеята да се свалят и руски самолети (и пак да се взривяват влакове). Същата година по централната телевизия се изежи да бъде убит Путин.
В миналото десетилетие този политически екземпляр е бил и депутат, както и военен министър в три последователни правителства. Бил е и кандидат-президент, а в момента се води като предводител на партията "Гражданска позиция". С една дума, системен политик. И ето, че "системното му съзнание" е поразено от разстройството на системен тероризъм и насилие.
По принцип склонността към насилие и жестокост също е нещо като запазена марка на украинския политически манталитет. Доказателство е не само трагедията в Одеса на 2 май 2014-та, а най-вече Волинската касапница от 1943 г., когато признатите днес за национални герои на Украйна извършват етническа чистка и избиват между 40 000 и 80 000 полски деца, старци и жени.  
Никак не е трудно да си представим какъв вой би се надигнал на Запад, ако примерно Жириновски окне да се взривяват украински влакове. Но ето, че Западът остава глух за терористичните напъни срещу Русия на "системното" украинско насилие. Обвинението "Публичен призив за осъществяване на терористична дейност" може да бъде отправено не само от Москва, но и от Вашингтон, Париж, Берлин или пък от Европейския съвет, Еврокомисията, НАТО, ОССЕ. Или ако не обвинение, то поне гръмогласно политическо осъждане. Е, когато Западът направи това, ще повярвам, че е гуру на цивилизацията. 



 

Не питайте изкуствения интелект къде да влагате парите си

автор:Дума

visibility 1476

/ брой: 193

Внос на евтини картофи затруднява родните производители

автор:Дума

visibility 1179

/ брой: 193

Въпреки намаленията, за българите е скъпо в Банско

автор:Дума

visibility 1393

/ брой: 193

МВФ очаква ускоряване на растежа у нас

автор:Дума

visibility 1388

/ брой: 193

Пелегрини критикува София заради Скопие

автор:Дума

visibility 1489

/ брой: 193

Гърция сваля цените на над 2000 стоки

автор:Дума

visibility 1391

/ брой: 193

ЕС включи пчелите в застрашените видове

автор:Дума

visibility 1391

/ брой: 193

Германия с нов закон за военната служба

автор:Дума

visibility 1382

/ брой: 193

Позиция на ИБ на БСП

автор:Дума

visibility 1412

/ брой: 193

Кой разочарова Тръмп?

автор:Юри Михалков

visibility 1428

/ брой: 193

Отборче

автор:Владимир Николов

visibility 1229

/ брой: 193

Поскъпването на златото бие инфлацията 2 поредни години

visibility 1427

/ брой: 193

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ