01 Ноември 2025събота08:29 ч.

Колонката на д-р Тотко Найденов

Оглупяващото човечество

/ брой: 170

автор:Тотко Найденов

visibility 4807

Д-р Тотко Найденов


Едно съобщение по медиите премина някак незабелязано между убийството на бургаските полицаи и военните действия в Украйна. Но то, според мен, би трябвало да ни смрази не по-малко от задаващата се люта зима без газ. Всички зрелостници от 27 български училища, вкл. от Пловдив, Бургас и Плевен, са получили оценка "Слаб 2" на матурите по БЕЛ (български език и литература).

Ето, това е нашата дръзновена младеж, светлото бъдеще на Родината: не знаят нищичко от Вазов, Ботев, Яворов, Вапцаров, Димчо. Между другото, питал съм осмокласниците от училището срещу нас: кой е Петлешков и различават ли Бенковски от Раковски? В отговор - безразлично повдигане на рамене. Не знаят - и никак, ама никак не ги интересува. Единственото, което ги вълнува, е да изучат що-годе сносно английски, а не родната реч омайна, сладка, и час по-скоро да изхвърчат навън, през Терминал-2, възможно по-далеч от бялата спретната къщурка на бащината стряха. Без скрупули, без тъга, без каквито и да са чувства.

Защото така вече 30 години целенасочено ги обучават от най-вредното и най-антибългарското министерство - на образованието и науката. Правиха, струваха, изхвърлиха де що имаше родолюбиво и вълнуващо четиво от читанките и христоматиите - и създадоха мечтаните от кошмарните джендър-либерал-соросоиди безполово, отродено, глобализаторски настроено поколение.

Всуе останаха призиви на интелигенция, патриоти, писатели: да наблягат на възпитанието в любов към Семейство и Отечество - тези отчаяни гласове биваха задушавани или просто останаха нечути от властимащите, самотитуловащи се "политически елит". Защото очите им са затулени, а ушите - запушени от солидни грантове. Защото "за парата, що да прави, изяда си и месата".

Идва и по-страшно бъдеще за оглупяващото човечество. От злокобния Икономически форум на най-богатите рептили в Давос, които бълнуват да стопят човечеството до заветния "златен милиард", пристигна още по-вцепеняваща вест: че те са решили да въведат имплантиране на "проследяващи чипове" у децата, което щяло да доведе до... "нормализиране на поведението им". С други думи: те да не бъдат живи същества със собствени чувства и - пази, Боже - самостоятелни мисли и разсъждения (ами ако са различни от евроатлантическите ценности и цивилизационния избор?!?), а просто едни послушни, покорни, неразличими и безлични роботи; "винтчики", както ги определяше товарищ Сталин.

Ето и "солидните и рационални причини за безопасността", сиреч - хората да бъдат лесно манипулирани и управляеми на рептилите, за да не застрашат богатствата им: "С правилна подкрепа, визия и дързост, тези трансформиращи технологии стават възможни". Така се казва в изумителното изявление от Давос, което не направи впечатление нито на ООН, нито на СЗО. И, още: бъдещите имплантирани в мозъка чипове щели да бъдат "прости аксесоари, като очила или слушалки; и един ден ще станат необходими за всички".

Но да се върнем към нашите двойкаджии по БЕЛ. Струва ми се, че чиповете им отдавна са поставени. Преди няколко години на площада пред Храм-паметника "Ал. Невски" се проведе грандиозен концерт на чалгаджии, директно предаван по... БНТ. С изумление наблюдавах как многохилядната тълпа от невръстни юноши и девойки деряха гърла с любимите си чалгаджии. Камерите даваха лицата на въодушевените младежи отблизо: наистина, от тях лъхаше неподправен възторг; знаеха текстовете наизуст, особено на "На теслата дръжката"... Със сигурност не биха изпели и куплетче от "Тих бял Дунав се вълнува" или "Вятър ечи, Балкан стене."

МОН си беше свършило работата безупречно. Щяха да имат двойки по БЕЛ, но пък им бе имплантирало чипа на Простотията, което значи - на Бездуховността. 

"Държавата на Духа", както ни определяше акад. Лихачов, бе успешно унищожена.

Фейсбук, със съкращения

 


Последвайте или харесайте в-к "ДУМА" във ФЕЙСБУК   --> ТУК <--

Споделяйте нашите публикации.

 

 

 

 

Всяка сграда със собствен пощенски код

автор:Дума

visibility 738

/ брой: 204

Основен ремонт за 51 млн. лева на пътя Рудозем-Смолян

автор:Дума

visibility 833

/ брой: 204

Задава се нов собственик на "Лукойл Нефтохим"

автор:Дума

visibility 876

/ брой: 204

С 20% нарасна за година външният ни дълг

автор:Дума

visibility 816

/ брой: 204

Си Дзинпин и Доналд Тръмп се споразумяха

автор:Дума

visibility 866

/ брой: 204

Крайнодесните загубиха вота в Нидерландия

автор:Дума

visibility 846

/ брой: 204

Русия кани западни журналисти в Донбас

автор:Дума

visibility 850

/ брой: 204

Казахстан забранява ЛГБТИ пропагандата

автор:Дума

visibility 850

/ брой: 204

Динозаврите

автор:Александър Симов

visibility 828

/ брой: 204

Участието в управлението беше правилно решение

автор:Дума

visibility 843

/ брой: 204

Вечно виновните комунисти

автор:Александър Симов

visibility 4648

/ брой: 203

Голямо "Ако" в схемата

visibility 2444

/ брой: 203

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ