17 Март 2026вторник13:42 ч.

Обявиха номинираните за "Полет в изкуството"

Наградата "Стоян Камбарев" ще бъде връчена на 22 април в "София лайв клъб"

/ брой: 84

автор:Дума

visibility 416

Миналата година младите акордеонисти от трио "Корд" станаха първите музиканти, номинирани за наградата "Стоян Камбарев" и затова точно с техен концерт бяха представени новите номинации за престижната награда.   
Това са визуалният артист Велизар Димчев, който нарича себе си Франки, на името на измисления си герой, кинорежисьорът Деян Барарев, автор на широко дебатирания филм "Ботев е идиот", невероятният музикант Страцимир Павлов и неговият Gospel Chorale. "Ангелите на Касиел" - Силвия Станоева и Иво Желев, разкриха част от експлозивния си талант, като импровизираха акапелно част от тяхно парче, а харизматичният Васил Дуев - актьор, автор и режисьор на "Самотни персонажи", сподели с публиката стих от нашумелия си спектакъл.
Атрактивни видеовизитки (кратки филмчета), продуцирани и режисирани от председателя на Фондацията за изкуство Деси Тенекеджиева, която за поредна година работи в екип с Александър Моллов, бяха представени на събитието.
Специален гост бе двукратната олимпийска шампионка Мария Гроздева, която дойде с дъщеря си Маги и бе впечатлена от таланта на младите творци. Сред многобройните гости бяха забелязани много от номинираните за наградата през миналите години, сред които Юлиян Спасов, отличен едва 17- годишен за пълнометражния си филм "Teen day", и сценографката Огняна Серафимова, носителка на специалната награда на фондацията и УниКредит Булбанк.
Благодарение на Софийската община специални гости на концерта бяха и ученици от домовете за деца, лишени от родителски грижи, които се радваха на акордеонистите и на младите артисти. Събитието предхожда официалната годишна церемония за връчване на наградата за полет в изкуството "Стоян Камбарев", която ще се състои на 22 април от 19 ч. в "София лайв клъб", научи ДУМА от Кремена Димитрова.
                                                                                           
 

14-16 евро за килограм агнешко по Великден

автор:Дума

visibility 577

/ брой: 49

14-16 евро за килограм агнешко по Великден

автор:Дума

visibility 645

/ брой: 49

Годишната инфлация намалява до 3,3% през февруари

автор:Дума

visibility 601

/ брой: 49

Съюзници отказаха помощ на Тръмп

автор:Дума

visibility 649

/ брой: 49

Израел започна сухопътна операция в Ливан

автор:Дума

visibility 619

/ брой: 49

Ушаков изгонил пратеници на Макрон

автор:Дума

visibility 602

/ брой: 49

Накратко

автор:Дума

visibility 560

/ брой: 49

Sic transit...

автор:Таня Джаджева

visibility 478

/ брой: 49

Пълен крах или "рестарт" чрез технологии

автор:Дума

visibility 616

/ брой: 49

Зловещото лице на войната

visibility 590

/ брой: 49

БСП заяви своята идентичност като модерна лява партия

автор:Дума

visibility 590

/ брой: 49

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ