16 Септември 2025вторник14:31 ч.

Общонационална стачка на медиите в Гърция

/ брой: 46

автор:Дума

visibility 13590

Обща журналистическа стачка обявиха гръцките медии във вторник. По този повод те прекратиха новинарските емисии. Стачката е 24-часова и е организирана от синдиката на общогръцката федерация на журналистическите асоциации.
Журналистите настояват за подписване на колективни трудови договори във всички медийни сектори - телевизия, вестници, списания, онлайн издания и радио.
Сред исканията на журналистите са минимална стартова заплата от 1250 евро и връщане на 13-а и 14-а заплата.
Протестиращите настояват за двойно възнаграждение за работа през почивните дни и за обезщетения при командировки.
Протестиращите в южната ни съседка апелират правителството да предприеме мерки срещу непрекъснато растящите цени на храните, електроенергията, наемите на жилища.
Допълнително журналистите настояват за безплатна правна защита в съдебни дела във връзка с журналистически разследвания.

България е втора в ЕС по дял на живеещи в лишения

автор:Дума

visibility 136

/ брой: 172

С тържества в цялата страна бе открита новата учебна година

автор:Дума

visibility 122

/ брой: 172

Почина отец Иван от Нови хан

автор:Дума

visibility 131

/ брой: 172

Земетресение разлюля Ямбол и Бургас

автор:Дума

visibility 162

/ брой: 172

Българинът прави неразумни инвестиции преди еврото

автор:Дума

visibility 144

/ брой: 172

БДЖ с намаления за ученици и студенти

автор:Дума

visibility 128

/ брой: 172

Годишната инфлация се задържа на 5,3 на сто

автор:Дума

visibility 133

/ брой: 172

Банкнотите в обращение у нас намаляват с 9%

автор:Дума

visibility 117

/ брой: 172

Отново бум на нелегални мигранти

автор:Дума

visibility 122

/ брой: 172

Работещи и пенсионери в Гърция с повече пари

автор:Дума

visibility 133

/ брой: 172

Тръмп шокиран от "меките" санкции

автор:Дума

visibility 128

/ брой: 172

Накратко

автор:Дума

visibility 98

/ брой: 172

Военни комикси

автор:Александър Симов

visibility 118

/ брой: 172

Парите на инвалидите

visibility 127

/ брой: 172

Къде е реалното производство?

автор:Гарабед Минасян

visibility 131

/ брой: 172

Ще събарят ли старите панелки за нови жилища?

visibility 145

/ брой: 172

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ