28 Юли 2025понеделник14:25 ч.

Владимир Георгиев, БСП-ОЛ: Изпълняваме ангажиментите от нашата програма

автор:Дума

visibility 9769

„Не е тайна, че в обществото има напрежение по темата с приемането на еврото. Ето защо усилията ни са насочени към това да гарантираме, че този процес ще бъде прозрачен и подложен на реален контрол. Регулаторните органи, чиито мандати бяха изтекли, вече са обновени след решение на Народното събрание. Предприемат се и мерки, които да спрат евентуални нарушения“, заяви Георгиев. Това заяви народният представител от БСП–ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА Владимир Георгиев в ефира на БНТ. 

Той подчерта, че левицата е доволна от внесения от правителството законопроект за въвеждането на еврото. В същото време БСП-ОЛ е внесла и закона „Антиспекула“, който включва не само мерки за контрол върху цените на основните продукти, но и върху банковите такси, горивата и мобилните услуги.

По думите му, до края на годината предстои сериозна работа както от страна на правителството, така и от страна на парламента, за да се гарантира, че нито цените, нито самото въвеждане на еврото ще се случат за сметка на обикновения гражданин. „Ще работим съвместно с всички регулаторни органи, за да има ефективен контрол и да не се допуска безпричинно увеличение на цените“, увери Георгиев. 

Социалистът отбеляза и значимостта на приетия държавен бюджет, в който са заложени конкретни ангажименти за увеличение на доходите. „Запазихме швейцарското правило, което гарантира актуализация на пенсиите. Пенсионерите могат да бъдат спокойни, че преди влизането в еврозоната техните доходи ще бъдат осъвременени“, подчерта народният представител. 

„Голяма част от ангажиментите, които заложихме в програмата на БСП, вече започнахме да изпълняваме. Но днес е особено важно да подготвим нова – съвременна, идеологически последователна и съобразена с актуалните предизвикателства. Това ще стане в партньорство с формациите от лявата коалиция. В нея ще поставим следващите стъпки, които ще искаме да изпълним в годините занапред”, каза Владимир Георгиев. 

Почина Огнян Радев

автор:Дума

visibility 166

БСП даде положителна оценка на министрите си

автор:Дума

visibility 232

/ брой: 137

760 дигитални клуба ще обучават възрастни

автор:Дума

visibility 230

/ брой: 137

Туризмът е стратегически приоритет за правителството

автор:Дума

visibility 217

/ брой: 137

До десет тегления от банкомат без такса

автор:Дума

visibility 230

/ брой: 137

КЗК проверява „Лукойл“ за нелоялни практики

автор:Дума

visibility 211

/ брой: 137

"Мудис" е умерен оптимист за България след еврото

автор:Дума

visibility 220

/ брой: 137

Жега и градушки на Балканите

автор:Дума

visibility 207

/ брой: 137

Да помним миналото, за да градим бъдещето

автор:Таня Глухчева

visibility 245

/ брой: 137

Косово остава без действащ парламент

автор:Дума

visibility 233

/ брой: 137

Накратко

автор:Дума

visibility 196

/ брой: 137

Всенародна опасност

visibility 209

/ брой: 137

Децата не са виновни

автор:Таня Глухчева

visibility 228

/ брой: 137

Голямото предизвикателство е демографската криза

автор:Аида Паникян

visibility 213

/ брой: 137

Пазители на миналото, активни участници в настоящето

visibility 235

/ брой: 137

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ