10 Февруари 2025понеделник22:46 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Обществото е разтревожено

/ брой: 106

автор:Юрий Борисов

visibility 1977

Научихме, че износът ни е намалял с близо 7% за първото тримесечие на 2014 г. на годишна база.
Фактът е много тревожен, защото всички прогнози за излизане от кризата се основават на надеждата, че износът ни ще дръпне. Това е така, защото потреблението, което би трябвало да стимулира икономиката, стои замръзнало.
Сега цялото общество ще реагира на тревожната новина. Президентът вероятно ще свика КСНС, утре сутрешните блокове на телевизиите ще пращят от енергични дискусии на тема "Боже, какво става с износа ни?",  разтревожени граждани по опашки и тролеи оживено ще обсъждат бедата. Всички политически сили ще забравят за момент за споровете си и ще седнат да мислят заедно, за да отговорят на въпроса "Какво да правим?" Кандидатите за евродепутати ще пренаредят речите си, за да откликнат на лошата новина. Тези, които не го направят, ще бъдат притиснати от гражданите, с които се срещат. Гражданите ще ги принудят да говорят за връзката "производство - износ - социална държава".  ИПИ и "Отворено общество" веднага ще възложат анализи и ще организират конференции, защото са много чувствителни към всеки факт, който говори за обедняването на българина. А нашите посланици в чужбина ще загреят телефоните на Външно с въпроса: "Можем ли да помогнем?" 
Тези, които заявят, че не ги засяга; че фактът е маловажен; че си имаме къде по-важни проблеми, ще бъдат обявени за безродници, за егоисти. Най-безразличните ще ги обявят за луди.
 

Тръгват договори за ремонт на ВиК мрежите за 800 млн. лв.

автор:Дума

visibility 1124

/ брой: 26

Българските потребители не усещат забавяне на инфлацията

автор:Дума

visibility 1143

/ брой: 26

Липсват 200 000 работници за летния сезон на морето

автор:Дума

visibility 1030

/ брой: 26

Изяли сме повече фалшиво сирене

автор:Дума

visibility 1077

/ брой: 26

Хърватия бойкотира верига за седмица

автор:Дума

visibility 1133

/ брой: 26

Разследват инцидент с кортежа на Вучич

автор:Дума

visibility 1079

/ брой: 26

Хиляди на протест в Шефийлд заради убит ученик с нож

автор:Дума

visibility 1080

/ брой: 26

Накратко

автор:Дума

visibility 1015

/ брой: 26

Европа да потърси себе си

visibility 1091

/ брой: 26

За мрежата на октопода

автор:Гергана Пирозова

visibility 1101

/ брой: 26

„С отговорност към България, с мисъл за бъдещето“

visibility 1136

/ брой: 26

За дълбоко и всестранно обновление на БСП

visibility 1131

/ брой: 26

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ