19 Юли 2025събота03:47 ч.

Обезщетението за съпругите на военнослужещи скача от 270 на 340 лв.

/ брой: 285

автор:Юлия Кулинска

visibility 253

Парламентът увеличи обезщетението за съпругите на военнослужещи от 270 на 340 лв. Това стана при приемането на второ четене на текстове от проекта за Закон за държавния бюджет за 2014 г. Депутатите гласуваха промяната, след като министърът на финансите Петър Чобанов ги призова да подкрепят направените предложения от представители на Коалиция за България, ДПС, "Атака" и ГЕРБ, които бюджетната комисия бе отхвърлила. Такава сума получават съпругите или съпрузите на хората под пагон, които са ги последвали при преместването им в друго населено място и поради това са прекратили трудовите или служебните си правоотношения, както и безработните съпруги/съпрузи на военнослужещите, участващи в международни операции и мисии.
Семействата, които имат деца с увреждания, ще получават месечно обезщетение от 240 лв. вместо 189, както беше досега, гласуваха депутатите при гласуването на проектозакона за държавния бюджет за 2014 г. Те решиха да се дадат още 240 млн. лв. за ваучери за храна, което е с 40 млн. лв. повече от определената за тази година сума. ДУМА припомня, че още в края на август лимитът за 2013 г. беше изчерпан, защото правителството на ГЕРБ беше намалило от 180 на 160 млн. лв. това перо. Правителството на Орешарски с актуализацията на бюджета увеличи сумата до общо 200 млн. лв.
Минималната заплата на държавните служители на най-ниско ниво в йерархията ще бъде 360 лв. през 2014 г., прие парламентът. За служителите на МВР, ДАНС и военните минималният праг е 376 лв.

С 14% повече са банкрутите на фирми у нас

автор:Дума

visibility 692

/ брой: 131

Чуждите инвестиции нарастват с 47 на сто

автор:Дума

visibility 654

/ брой: 131

Сред първите в ЕС сме по поскъпване на имотите

автор:Дума

visibility 700

/ брой: 131

Испания има полза от мигрантите

автор:Дума

visibility 642

/ брой: 131

Украйна ще мобилизира и мъже над 60 години

автор:Дума

visibility 679

/ брой: 131

Четири държави отказаха да купуват оръжие от САЩ

автор:Дума

visibility 630

/ брой: 131

Накратко

автор:Дума

visibility 583

/ брой: 131

Касапинът на протест

автор:Александър Симов

visibility 677

/ брой: 131

Трагедията мигранти

автор:Таня Глухчева

visibility 653

/ брой: 131

Силата на корените ни вдъхновява

автор:Ина Михайлова

visibility 759

/ брой: 131

За какво ЕС ще изхарчи 2 трилиона евро... Евентуално

автор:Дума

visibility 642

/ брой: 131

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ