23 Юли 2025сряда22:40 ч.

Нови мерки по границата на Гърция

автор:Дума

visibility 510

През ГКПП „Маказа-Нимфея“ на българо-гръцката граница вече ще се пропускат само камиони. Това е една от новите мерки по границата на Гърция, за да се ограничи разпространението на коронавирус, пише  вестник „Катимерини“, цитиран от бТВ.

„Граничният пункт Кристалопиги към Албания се затваря от 6:00 ч. сутринта в петък, 20 ноември 2020 г. Граничните пунктове „Какавия“ към Албания, „Евзони“ към Северна Македония и ГКПП „Кулата-Промахон“ към България ще останат отворени, докато през контролно-пропускателен пункт Маказа–Нимфея с България ще преминават само камиони“. Това обяви правителственият говорител Стелиос Пецас.

Друга нова мярка е, че тези, които влизат в страната, в допълнение към задължителните отрицателни PCR тестове, направени 72 часа преди пристигането в Гърция, ще преминат и през бързи тестове по границите.

„Тези, които бъдат с отрицателни тестове, ще могат да влязат в страната и да бъдат насочени към местоназначението си“, казва Пецас.

Правителственият говорител обяви, че контролът за спазване на мерките за защита в Северна Гърция ще се засили, тъй като „броят на инфекциите остава висок в района, въпреки блокирането".

Замразяват цените до края на 2026 г.

автор:Дума

visibility 536

/ брой: 134

България с най-нисък дълг спрямо БВП в ЕС

автор:Дума

visibility 493

/ брой: 134

Телефонни измамници искат пари от името на БНБ

автор:Дума

visibility 525

/ брой: 134

В Гърция: Строг контрол върху таксите за банкомати

автор:Дума

visibility 519

/ брой: 134

Мицкоски предлага пет потребителски кошници

автор:Дума

visibility 518

/ брой: 134

28 страни осъдиха Израел за избиванията в Газа

автор:Дума

visibility 538

/ брой: 134

Накратко

автор:Дума

visibility 529

/ брой: 134

Истинската заплаха

автор:Александър Симов

visibility 553

/ брой: 134

Когато камбаните замлъкнат

автор:Камелия Базова

visibility 550

/ брой: 134

Ботев и Вапцаров

visibility 532

/ брой: 134

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ