27 Юли 2025неделя22:36 ч.

Нов протест срещу Гешев – тази вечер пред Съдебната палата

автор:Дума

visibility 2830

Да излезем и да подкрепим демокрацията – за това призоваха от „Демократична България“ малко след като стана ясно, че прокуратурата прави акция в МВР и то докато тече проверката за използавне на СРС-та срещу политици. Тази вечер от 19.00 часа пред Съдебната палата е насрочен протест срещу действията на прокуратурата и срещу главния прокурор Иван Гешев.

"Излезте на протест в 19 часа в сряда пред Съдебната палата в София, за да подкрепите демокрацията сега", гласи призивът на съпредседателите на “Демократична България“ Христо Иванов и Атанас Атанасов.

Двамата коментираха, че в момента протича широкомащабна операция по сплашване на хората, които проверяват данните за подслушване на политици от опозицията. Версията на прокуратурата е, че се води дело срещу един високопоставен полицай, който е контактувал с Васил Божков по линия на търговията с антики.

“Пеевски, Гешев и Борисов се опитват да си върнат инициативата и да попречат да излезе наяве това, което се е случвало в службите. Да попречат на хората от службите да излязат от режима на страхуване“, коментира Христо Иванов. По думите му прокуратурта се опитва да “маскира действията си като акция срещу Васил Божков“.

В 12 часа ще има друг – мълчалив протест пред Съдебната палата. "В 12 часа ще бъда пред Съдебната палата, за да чуя сирените за Ботев. Ще мълча за героя, но не за позора на Гешев. За кого ще вият после сирените ще решат гражданите!", написа Арман Бабикян от коалицията "Изправи се! Мутри, вън!".

 За късния следобед пък е насрочен и традиционният вече протест на гражданската инициатива "Правосъдие за всеки" под наслов "Правосъдие без каскет".

Въвеждат еднодневни винетки от 2026 г.

автор:Дума

visibility 12658

/ брой: 136

Газът поевтинява с 3,8% през август

автор:Дума

visibility 12753

/ брой: 136

Подадохме ново искане за 653 млн. евро по ПВУ

автор:Дума

visibility 12785

/ брой: 136

Пекин и Брюксел се сближават

автор:Дума

visibility 13126

/ брой: 136

Евродепутат заплаши Фон дер Лайен със съд

автор:Дума

visibility 12833

/ брой: 136

Москва и Киев върнаха по 1200 пленници

автор:Дума

visibility 12567

/ брой: 136

Накратко

автор:Дума

visibility 12740

/ брой: 136

Тромб

автор:Александър Симов

visibility 13100

/ брой: 136

Островът - вчера, днес, утре...

автор:Атанас Зафиров

visibility 13031

/ брой: 136

Законът - позор на Зеленски

visibility 12788

/ брой: 136

Недостиг

автор:Аида Паникян

visibility 12957

/ брой: 135

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ