20 Февруари 2026петък12:30 ч.

Нинова: Настояваме за таван на цените, който и Франция въвежда

/ брой: 33

автор:Дума

visibility 488

"След Гърция, Испания, Унгария, вече и Франция подготвя таван на цени на над 50 потребителски стоки. Идеята е от следващия месец тези стоки от "антиинфлационната кошница" да се продават не по-скъпо от цената на едро", написа във фейсбук лидерът на БСП Корнелия Нинова. Тя припомня, че БСП отдавна настоява за таван на цените от малката потребителска кошница. Нинова цитира и думи на френския министър на икономиката Бруно Льо Мар, че държавата трябва да влезе в своята роля. Според лидера на социалистите само това е работеща мярка, а проверки на грамажа и етикетите няма да помогнат на хората.

"На всички критици и скептици на нашето предложение искам да задам един въпрос: "Как в Испания, Гърция, Франция може, а в България не може?" Ние искаме европейски мерки. Поставяме в центъра на политиката човека. Едно от първите неща, които ще предложим в следващия парламент, е временно налагане на таван на цените на храните от малката потребителска кошница", категорична е Корнелия Нинова. 

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 630

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 586

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 615

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 641

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 624

/ брой: 35

Доживотен затвор за експрезидента на Южна Корея

автор:Дума

visibility 624

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 644

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 575

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 573

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 618

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ