07 Август 2026петък11:34 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Нетаняху върна мандата за съставяне на правителство

автор:Дума

visibility 1151

Израелският премиер Бенямин Нетаняху върна мандата за съставяне на правителство на президента Реувен Ривлин в понеделник вечерта. Нетаняху не успя да събере подкрепата на достатъчно депутати в парламента, които да се присъединят към евентуална негова управляваща коалиция. Израелското президентство съобщи, че Ривлин натоварва съперника на Нетаняху - Бени Ганц, с мисията да се опита да състави на свой ред израелски кабинет. Той ще бъде първият кандидат, различен от Нетаняху, за съставяне на правителство от 2008 г., когато Ципи Ливни не успя да изгради коалиция.

 В Израел бяха произведени предсрочни избори на 17 септември, но нито партията на Нетаняху, нито коалицията на Ганц успяха да спечелят убедително, за да могат сами да съставят правителство.

Евростат: Делът на България в БВП на ЕС е 0,6 %

автор:Дума

visibility 2153

Дясното давене в плиткия Дунав

автор:Юри Михалков

visibility 1806

Карикатура на деня - 06.08.2026 г.

автор:Дума

visibility 1825

Революцията на богатите срещу бедните

visibility 2449

Възкресителите на българския фашизъм

автор:Александър Симов

visibility 2172

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ