06 Юни 2025петък16:31 ч.

Нетаняху критикува Джъстин Трюдо

/ брой: 222

автор:Дума

visibility 389

Израелският премиер Бенямин Нетаняху критикува канадския си колега Джъстин Трюдо заради призива му правителството в Тел Авив да спре да убива жени и деца в Ивицата Газа.
"Светът става свидетел на това. На убийството на жени и деца, на бебета. Това трябва да спре", заяви Трюдо. Канадският лидер отправи призив и към Хамас да спре да използва мирни жители като човешки щит и да освободи всички заложници "незабавно и безусловно".
"Не Израел е този, който умишлено напада мирни жители, Хамас е този, който обезглави, изгори и изби цивилни в най-големия кошмар за евреите след Холокоста", написа Нетаняху на Трюдо в публикация в Екс. "Силите на цивилизацията трябва да подкрепят Израел в борбата му срещу варварството на Хамас", допълни той.
179 души са били погребани в масов гроб в най-голямата болница на Газа - "Ал Шифа", блокирана от дни заради продължаващите боеве, съобщава Би Би Си, цитирана от БНР.
Белиз е поредната страната, която обяви, че преустановява дипломатически отношения с Израел заради офанзивата му в Газа.
"Правителството на Белиз оттегли" акредитацията на израелския посланик в Белмопан и преустанови "всички дейности" на своя представител в Израел с "незабавен ефект", се посочва в изявление на централноамериканска държава.

Тръмп и Путин обсъдиха Украйна

автор:Дума

visibility 334

/ брой: 101

Румъния иска да приеме център по сигурността

автор:Дума

visibility 370

/ брой: 101

Гърция затяга контрола по пътищата

автор:Дума

visibility 389

/ брой: 101

Накратко

автор:Дума

visibility 323

/ брой: 101

Долу ръцете!

автор:Александър Симов

visibility 376

/ брой: 101

Не на конфронтацията с Русия!

visibility 438

/ брой: 101

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ