28 Април 2024неделя01:51 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Неков: Визията на Еврокомисията за бъдещето на ОСП не е добра за България

Еврокомисията не дава гаранции, че дори след 20 години членство в ЕС ще има равни субсидии за българските и за западните производители

автор:Дума

visibility 896

„Европейската комисия не обещава изравняване на субсидиите в страните от Западна и от Източна Европа за периода 2021-2028 г. Това означава, че дори и след 20 години еврочленство българските фермери няма да бъдат третирани наравно с тези от другите страни.” Това коментира българският евродепутат Момчил Неков по обявената вчера следобяд визия на ЕК за бъдещето на земеделието и храните след 2020 г. От около месец в общественото пространство циркулира черновата на документа. В него Еврокомисията твърдеше, че „ОСП трябва да продължи намаляването на разликите в субсидиите по линията Изток-Запад”. В публикуваната комуникация вчера, ЕК смята, че „трябва да бъдат намалени разликите между държавите членки с помощта на ОСП. “Това е лош сигнал, защото липсва ангажимент към България, Румъния и другите държави от Централна и Източна Европа. Несправедливостта към тях ще продължава през идните поне още 10 години. Техниката, която се ползва у нас, е на западни цени, горивата и транспортните разходи са на западни цени, конкурираме се за същите пазари и потребители, но за западните производители ЕС дава една субсидия, а за нас - три пъти по-малко. Това ми споделят българските производители като се сравняват с гръцките си колеги например” заяви Момчил Неков след дискусията вчера. Европейската комисия публикува своята визия за бъдещето на земеделието и храните след като проведе обществена консултация сред близо 322 000 заинтересовани страни - фермери и организации в ЕС. Очаква се комуникацията от тази седмица да бъде основата на законодателните предложения за ОСП, които ЕК ще предложи през втората половина на 2018 г.

13 зърнари са взели 52 млн. лв. субсидии

автор:Дума

visibility 667

/ брой: 80

Войната в Украйна удвои приходите на ВМЗ-Сопот

автор:Дума

visibility 661

/ брой: 80

Хващат най-много негодни банкноти от 10 лева

автор:Дума

visibility 578

/ брой: 80

ВМРО-ДПМНЕ води на първия тур

автор:Дума

visibility 659

/ брой: 80

Расте напрежението между САЩ и Китай

автор:Дума

visibility 751

/ брой: 80

Педро Санчес подава оставка?

автор:Дума

visibility 629

/ брой: 80

Накратко

автор:Дума

visibility 543

/ брой: 80

По български

автор:Евгени Гаврилов

visibility 722

/ брой: 80

15 сергии

автор:Таня Глухчева

visibility 724

/ брой: 80

Хем най-бедни, хем богаташи...

visibility 642

/ брой: 80

Абсурдът "Боташ"

автор:Румен Овчаров

visibility 665

/ брой: 80

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ