05 Юни 2025четвъртък13:12 ч.

СЗО спешно реже служители и заплати

/ брой: 74

автор:Дума

visibility 21596

Решението на администрацията на Доналд Тръмп да намали помощта за развитие на САЩ принуди Световната здравна организация да се преструктурира, съобщава ДПА. Ръководителят на СЗО Тедрос Гебрейесус уведоми членовете на агенцията, че тя е изправена пред разлика в заплатите за 2026 - 2027 г. между 560 и 650 милиона долара.
"Внезапният спад в доходите ни остави с голяма разлика в заплатите и няма друг избор, освен да намалим мащаба на нашата работа и работна сила", посочи той.
Висшите ръководни длъжности трябва да бъдат намалени от 12 на 7, а броят на отделите - почти наполовина - от 76 на 34. Всички регионални офиси ще бъдат засегнати в различна степен, допълни Гебрейесус.
След като встъпи в длъжност през януари, президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви, че страната му ще напусне СЗО.

Назначават още 220 чиновници в агроминистерството и ДФЗ

автор:Дума

visibility 263

/ брой: 100

Нови изисквания за телефоните в ЕС в сила от 20 юни

автор:Дума

visibility 246

/ брой: 100

България защити странджанския билков чай за пазара на ЕС

автор:Дума

visibility 251

/ брой: 100

Пчелари настояват да се намали интервалът за пръскания

автор:Дума

visibility 241

/ брой: 100

ЕС отлага мерки срещу Букурещ заради дефицита

автор:Дума

visibility 254

/ брой: 100

НАТО планира засилване на военната си мощ

автор:Дума

visibility 258

/ брой: 100

Мелони и Макрон преодоляха различията

автор:Дума

visibility 237

/ брой: 100

Накратко

автор:Дума

visibility 226

/ брой: 100

Непростимо

автор:Александър Симов

visibility 202

/ брой: 100

Нелеп пиар

visibility 222

/ брой: 100

Рестарт - тук и сега

автор:Дума

visibility 228

/ брой: 100

"Локалите" - насилници без кауза

автор:Юлия Кулинска

visibility 238

/ брой: 100

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ