22 Февруари 2026неделя05:40 ч.

НАТО отработвала удари срещу Беларус и Русия

/ брой: 93

автор:Дума

visibility 1460

Първият зам-началник на Генщаба на беларуската армия ген. Игор Корол заяви, че по време на тазгодишните 9 полета на стратегическа авиация на НАТО край границите на Беларус и Русия "с голяма степен на вероятност можем да кажем, че се разработват варианти за нанасяне на удари по Беларус и Руската федерация". В интервю за CTV той добави, че всяка седмица страната му регистрира над 30 полета на различни разузнавателни самолети от НАТО с участието на целия арсенал на авиацията, от стратегически разузнавателни самолети до тактическо разузнаване и нанасяне на удари по безпилотни летателни апарати, отбелязва ТАСС.

Генералния прокурор на страната Андрей Швед съобщи по телевизия "Беларус-1", че миналата и тази година са арестувани 80 лидери и активни участници на нацистки и ултрадесни организации. По думите му допреди няколко години такива факти са били единични, но "статистика и разследванията на масовите безредици (след президентските избори), показват, че е назряла необходимостта от най-решителни мерки. "Това е защото отвън се опитват да прокарат тези идеи на нацизма", добави той. 

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 3200

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 4631

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 3897

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 4256

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 2817

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 4695

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 4509

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 4434

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 4941

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 3549

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ